Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítés a jelenlegi méretei...

Testépítés a jelenlegi méreteimet megőrizve hogyan tehetem? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A nyár beköszöntével rendszeresen akarok edzeni, úgymond testet építeni. De a jelenlegi váll-derék szélességemet nem akarom növelni, sem a mellszélességemet, csak izmosítani. Ezt hogyan érhetem el? Egy példával illusztrálom a dolgot :D

Ha jelenleg a mellbőségem 100cm és nem akarom, hogy nagyobb legyen ez a méret, de izmosítani akarok, akkor ezt hogyan tehetem meg?



2015. máj. 26. 18:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A szó amit keresel a szálkásítás.

Javaslom a következő oldalt tanulmányozni:

body.builder.hu

2015. máj. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ha szálkásítok, akkor a meglévő izmaim növekedni fognak egy kicsid, de nem sokat, és a meglévő formámból épít le az izmok érdekében? :D
2015. máj. 26. 19:23
 3/17 anonim ***** válasza:
Te valamit nagyon nem ertesz. Izmosabb akarsz lenni, de nagyobb nem. Epiteni akarsz egy hazat a telkedre, de nem akarod hogy a telkeden alljon egy haz. WTF?
2015. máj. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
A meglévő házamat akarom szebbé varázsolni. Nem nagy izmokat akarok. A jelenlegi méreteimből kihozni a maximumot. Meg vagyok elégedve a váll/derék szélességemmel, ezért nem áll szándékomba nagyobb izmokat, hanem inkább a meglévőket szeretném jobban láthatóvá tenni, úgymond kiépíteni.
2015. máj. 26. 20:23
 5/17 Osynho ***** válasza:

"hanem inkább a meglévőket szeretném jobban láthatóvá tenni, úgymond kiépíteni."


Ez izmosodást jelent. Az izomtapadásokat nem tudod arrébb tenni, tehát az izom vagy nő, vagy csökken, és ugyanígy az azt elfedő zsír vagy nő, vagy csökken. Ezek a folyamatok ellentétesek, tehát zsírt lepucolni izomfejlődés közben nem fogsz tudni, mert más étrend kell hozzá. És itt elérkeztünk az étrendhez, ami a legfontosabb, de még nem említetted. :)

2015. máj. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Gondok vannak a biológiával ahogy elnézem, de sebaj :DD.


A meglévő izmaid úgy tudod láthatóvá tenni, ha eltünteted a zsírt. Tehát le kell szálkásítanod, amit diétával és edzéssel tehetsz meg.

A neten találhatsz étrendeket hozzá. (body.builder.hu)

De mindenekelőtt azt ajánlom, hogy olvasd el a sárga kapszulát.

2015. máj. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Biológiával nincs baj ;) Tudom, hogy a fognak mozogni az izmok, és elkerülhetetlen azok valamilyen szintű fejlődése is. Csak nem akarom, hogy nagyon nagyok legyenek. Inkább szálkásak ahogy már többen is megfogalmazták. Utánaolvasok a dolognak!

Köszönöm a hozzászólásokat!

2015. máj. 26. 21:51
 8/17 anonim ***** válasza:
78%
Képzeld el, egyszer az egyik edzésen nem figyeltem oda, hogy nehogy túl nagyok legyenek az izmaim, és majdnem én lettem Mr. Olympia! Húh, még jó, hogy utána gyorsan jegeltem az izmaimat, és nem nőttek túl nagyra!
2015. máj. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ha leszalkasitasz eltunik az izmot takaro zsir, de az izom merete is csokken. Olyan amirol te beszelsz nem letezik. Vagy nagyobb leszel vagy kissebb, mas nincs.
2015. máj. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Hogy a francba lesz valaki túl izmos, ha nem hoz ezért kifejezetten nagy áldozatokat? :D Nem kicsi képzavar...
2015. máj. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!