Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Vajon miért nem guggolok jól?

Vajon miért nem guggolok jól?

Figyelt kérdés
Nagyon sok videót megnéztem, és az edzőterembe több tapasztalt ember is megnézte hogy helyesen guggolok-e és szerintük jól csinálom, de egyszerűen nem érzem a fenekemen hogy helyesen csinálom csak a combon fáj tőle, tehát valami tuti nem stimmel.

2015. jún. 1. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:

fal előtt gyakorolj otthon.

szemben állsz a fallal a lábujjad hozzáér a kezeid előtted lógnak és leguggolsz a lehető legmélyebbre.

minél mélyebb a guggolás és minél egyenesebb a felsőtest annál jobban fog dolgozni a farizom.

a teremben az emberek 99%ban fél guggolást végeznek vagy negyedet-nevetséges rogyasztás-mert úgy nagyobb súly mozgatható,lehet ezért mondták,hogy jól csinálod,közben meg nem.

2015. jún. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Így van ahogy előttem írták. Guggolj földig, vállszélesnél szélesebb terpeszben, lábfej kifelé néz, farizom feszít. Így érezni fogod. Vagy próbáld ki a szumó felhúzást,vagy a kehely guggolást, ezek is jók arra, hogy ráérezz.
2015. jún. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! Meg is próbálom :D

Akkor értem már miért nincs a terembe egy embernek se olyan feneke, mint amilyen az én vágyam :D

2015. jún. 1. 17:37
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mélyguggolást csak kis súllyal szoktak csinálni, nagyobb súlynál elég addig lemenni, hogy a comb vizszintben legyen. Mélyguggolásnál a gerinc alsó szakaszát senki nem tudja egyenesben tartani, hanem kissé behajlik, és ez sérüléshez vezethet ezért "tilos" nagy súllyal deréköv nélkül mélyguggolni. Erőemelőknél láttam, hogy olyan erővel meghúzzák a derékövet, hogy nagyobb súllyal is simán mélyguggolnak mert egyenesben tartja a gerincet az öv.
2015. jún. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
...és valamennyire tehermentesíti.
2015. jún. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem kell érezned. A biomechanika majd teszi a dolgat.
2015. jún. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szorítsd össze a feneked a végén, mint ha valamit lenne közte. :D


De komolyan, úgy lesz meg a csúcsösszehúzódás.

2015. jún. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!