Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Van rá esély hogy a kormány...

Van rá esély hogy a kormány bevezesse, hogy aki kox miatt egészségkárosodást szenved, azt nem TB által, hanem saját pénzből gyógykezelik csak?

Figyelt kérdés

A szteroid törvény életbelépése előtt volt erről szó.

Aztán ezt a rendelkezést kihagyták a törvényből, de több európai államban, meg az USA-ban is, ezt magánzsebből fizetik, aki tudja, vagy a gyógykezelés után közérdekű/társadalmi munkában ledolgozhatja, ha nincs rá pénze.

Itthon is lenne értelme ezt bevezetni, legalább a sok koxos eltűnne, és belátná milyen komoly egészségügyi kockázata van ennek.



2015. jún. 3. 12:53
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:

Szerintem külön TB kellene az ilyenekre akár csak a cigire vagy épp az alkeszoknak:)

Nézzük meg hogy mennyi a dohányzó/kokszós/alkesz betegek aránya azokkal szemben akik ezt nem teszik.

Jó egy kéztörés lehet úgy is ha nem iszol vagy ha iszol, de mondjuk hogy tönkremegy a mája valakinek ez inkább az alkoholizmus és a koksz hatása. Tüdőrák, vagy szájrákot pedig ritkán kapnak nem dohányzok.

Azok tb-jét akik ezt nem teszik jóval lejjebb kellene vinni míg aki ilyenekkel él tartósan azét felnyomni vagy nem ellátni ilyen tünetekre.

2015. jún. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:

Nem leszel májrákos a szteroidoktól, szakszerűen használva gyógyszertári minőséget. De nem is mondom azt, hogy egészséges a gyógyszerhasználat.


Eleve érted mitől lesz valakinek májelégtelensége? Máj enzim hiány esetén, vagy ha olyan magas a bevitel, hogy nincs elég enzim annak a bizonyos dolognak a feldolgozásához.( lehet fruktóz is)

2015. jún. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:

"Eleve érted mitől lesz valakinek májelégtelensége?"


Hogyne tudnám!

Többek között ezt is tanultam.

És bizony a 17 alpha alkilált orális szerektől a májelégtelenség elég valószínű a cirrózis, és a májrák is.

Sok ilyen gyógyászati eset van.

Mind az orális szerektől.

és kapaszkodj meg.

Egy bizonyos hatóanyag mennyiség fölött az injektálható szerek is növelik a máj sejtjeinek a regenerálódását, hiába írják, hogy nem káros.

Persze 200 mg -adagnál nem.

De olyan adagoknál amit sokan beadnak igenis káros.

Sok halálesettel kapcsolatban végeztek ezzel kapcsolatban vizsgálatokat.

Ha érdekel, egészségügyi fórumokon, szaklapokban megtalálod.

2015. jún. 3. 14:18
 24/41 A kérdező kommentje:

*Egy bizonyos hatóanyag mennyiség fölött az injektálható szerek is "növelik" a máj sejtjeinek a regenerálódását,


Javítva: csökkentik


Elírtam:)

2015. jún. 3. 14:19
 25/41 anonim ***** válasza:

Májrákról szót nem ejtettem, csak arról hogy tönkremegy ami nem feltétlen jelent rákot, hanem akár leállást is jelenthet.


De ha megnézzük szívinfarktust is kapnak ,,kitűnő'' állapotban lévő sportolók. Ha megnézed szerintem te sem egy híres testépítőt tudnál mondani akinek a koksz okozta a halálát, és nem egy embert akinek tüdőrákja lett, vagy esetleg leállt a mája a sok alkoholtól.

Ezek mind kockázati tényezők.


Pl 70-en felül vezetni is elég veszélyesnek mondható mert ott már fennáll a rosszullét veszélye vagy bármi. Pl tudok olyanról hogy vezetés közben kb 3-4x lett rosszul és mégis megtarthatta a jogosítványt pedig minden baja volt.

2015. jún. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:

Orális szerek 2015-ben? Csak a fekete piacon, undergroundba. Tudom, hogy bizonyos mennyiség felett az injektálható is gázos.


Egyébként sem értem minek hatalmas dózisban koxolni, egy jól megtervezett legalacsonyabb lehetséges dózisú kúrával valójában több izmot lehet felszedni. Ma már léteznek SARMS(szelektív androgénreceptor modulátorok) és egy csomó minden más. (pl:ALA és erős máriatövis kivonatok.)

2015. jún. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
Alapvetően ez így baromság. Magyarok 3/4 része dohányzik és alkesz. Rájuk nagyobb összeget költ az EÜ.
2015. jún. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
+ a borzasztó étkezési szokások. A magyar lakosság 55%-a túlsúlyos!
2015. jún. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
Akkor bizonyos testzsírszázalék felett is több TB-t kéne behajtani. :-)
2015. jún. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:

Dohányzik ÉS alkesz?

Hát ezt nem tudom honnan szoptad ki, de én elég sok embert ismerek aki nem dohányzik és még többet aki nem alkesz:)


Az eu miért költene nagyobb összeget a dohányzó magyarokra? Semmi leszokássegítőt nem kapnak, se semmi. Mivel költenek rá többet?

A TB-t mindenki fizeti. Az is aki minden nap beteg és az is aki életében 2x volt az. Nyilván van honnan finanszírozni a betegeket csak az a baj hogy ezért mindenki ugyan annyit fizet.

Úgy lenne igazságos a TB ha mindenki fizetne X összeget ami az esetleges balesetek/megbetegedések terhét venné le a válláról. Aki pedig dohányzik, iszik többet fizetne mivel nagyobb az esélye hogy kezelni kell. Nyilván itt nem a party cigisekre meg a heti bulikon való berúgásra gondolok hanem aki napi 1 doboz cigit elnyom, vagy bevisz naponta egy meghatározott mértékű alkoholt.

2015. jún. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!