Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hol lehet nagyobb kiszerelésbe...

Hol lehet nagyobb kiszerelésben olcsón rendelni zselatint?

Figyelt kérdés
Boltba kis zacskóban méregdrága.

2015. jún. 6. 10:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Borászati szaküzletben. Ugye az élelmiszeriparban létisztításhoz, pontosabban derítéshez használnak zselatint. Ilyen helyen érdemes aszkorbinsavat is venni.


Pont én is kérdeztem, és ajánlották ezt a boltot

[link]


És Pesten van egy átvevőboltjuk amúgy (az a borászati szaküzlet)


Ez azért szimpatikusabb árra is, nem? Jövő héten szerintem én is veszek, jó kis kollagén. Olyan leszek mint a gumi, remélem :)

2015. jún. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
igen, én ajánlottam, de ha onnan veszel, akkor egyúttal c-vitamint is vehetsz, mivel az is baromi olcsó, xilit és eritrit sem drága, vagy citromsav takarításhoz/befőzéshez
2015. jún. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet nagyon hasznos.

Nekem is a térdeim miatt kell, de akkor szerintem érdemes napi 10-20 g-t is enni, hogy haszna legyen, élelmiszerboltba meg elég sokba kerülne.

2015. jún. 6. 10:53
 4/13 anonim ***** válasza:
41%

Épp most írta egy paleós csaj, hogy rossz a felszívódása (???)


És hogy hidrolizált kollagén a nyerő. Szerintem.. hát nem tudom, én hiszek benne, hogy ha egy napi 20 gramm ilyen kollagént elfogyasztunk, az a gyomorsavban, emésztő enzimekkel hidrolizálódik meg lebomlik és tök szépen hasznosul majd. Szerintem ízületek, inak, bőr, az egész szervezetünk számára tök jó tápanyagot adhat.. persze elvi szinten tényleg érdekelne is a hasznosulása, nem tudom valami vizsgálat lehet erről, kollagénfogyasztás után a vérben megjelenő aminosavak mérése esetleg..

2015. jún. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem olyan jó a felszívódása, de a saját tapasztalataim nekem mérvadóbbak. Ugyanis régebben a könyököm miatt szedtem napi 10 g-ot, és jó vt rá. Csak hát a bolti drága, ezért nem eszem folyamatosan. Mindamellett középkorú férfi vagyok, (30 felett) és a mellkesom és a hasam jobban kiszőrösödött tőle, mint anno fénykoromban valaha volt. Szóval rendbe teszi az izületeket is meg a szőrös-bőrös részeket is.
2015. jún. 6. 11:19
 6/13 anonim ***** válasza:
mellesleg a zselatin meleg folyós állapotában külsőleg is alkalmazható kenőcsként a problémás területeken.
2015. jún. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

4-es: a zselatin az hidrolizált kollagén


"A zselatin (a francia gélatineből) egy áttetsző, színtelen, majdnem íztelen szilárd anyag, melyet az állatok kötőszövetéből kivont kollagén irreverzibilis hidrolízisével állítanak elő"


wiki: [link]

2015. jún. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát igen, előfordulhat, hogy sok paleós meg kereskedő csak rizsázik egy nagyot, hogy az ő "speckó" termékét vegyék.
2015. jún. 6. 19:27
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezt én is adom. Tehát a zselatin az a kollagén, ugye a denaturált.. izé, inaktív fehérje forma. Tehát erre mondják, hogy hidrolizált. Ezt tök jó ám így egybe leírva látni/átgondolni.
2015. jún. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget mindenkinek. Rendeltem 1 kg-ot, meg mellé 1 kg C vitamint.
2015. jún. 6. 20:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!