Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Elakarok kezdeni ezdeni, de...

Fejes Ádám kérdése:

Elakarok kezdeni ezdeni, de nem tudom hogyan kezdjem el. Tippeket, ötleteket, segítségeket várok, ahhoz hogyan kellene csinálnom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


(Még itt az elején szeretnélek titeket megkérni arra, hogy ne fikázzatok, meg az ilyen hasonló beszólásokat hanyagoljátok, mert tényleg nem vagyok otthon ilyen téren, és lehet hülyeségeket fogok írni)

Elakadok kezdeni edzeni, de nem tudom hogyan álljak neki, mit érdemes és hogyan. Milyen étrendem legyen.

Pár adat rólam:

-170cm vagyok

-60kg

-vékony, de nem sovány, kicsit izmosabb alkat

-15 éves


Azért írtam le ezeket, mert tudom(egyáltalán nem biztos), hogy ezekből lehet valahogy kiszámítani, hogy naponta mennyi szénhidrátot és proteint kellene bevinnem a szervezetembe.

Nem akarok eljárni konditermekbe, inkánbb itthon csinálnám.(Fekvő, húzodzkodás, felülés,kézi súlyzó(10kgos) stb..)

Milyen edzéstervem legyen?

Ha lehetséges, akkor leírnátok egy jó étrendet és edzés tervet, amit csinálhatnék?

Most kinéztem egy ilyet, érdekelne a véleményetek, de ha ez rossz, és ti sokkal jobbat tudnátok, örömmel várom őket:


-10fekvő

-10-10 bicepsz 5kg-os kézi súlyzóval

-10-10 váll 5kg-os kézi súlyzóval(kezemet testem mellé teszem, nyújtott könyökkel derékszögig felemelem és vissza)

-10 felülés

-10 lábemelés

-(levezetésnek) 5 húzodzkodás

-(Ez 1 kör, ezután 2 perc pihi, és 5x csinálom ezt a kört)


Ezt csináltam eddig 2 napig, de nem tudom mennyire lehet hatékony, ezért is írtam ide.

Étkezésemre eddig nem figyeltem, reggelizni nem szoktam, mert suli előtt nem annyira szeretek, évek óta nem reggelizek ilyen korán, de persze ha érdemes, akkor reggelire gabonapelyhet fogok,uzsonnárra iskolában 3 szendvicset szoktam enni(felvágott,paprika,sajt) ebédre mindig azt eszem, amit főznek szüleim, hús,hal,tészta,stb.., vacsorára gabonapelyhet szoktam.


Remélem elég infót leírtam, remélem tudtok segíteni, és bocsánat ha kicsit össze-vissza beszéltem, és nem voltam összeszedett.



2015. jún. 10. 16:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Étrend kellene, de így is fogsz fejlődni valamennyit. Lábra is eddz.
2015. jún. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Edzeni barmit edzhetsz, mindig annyit csinalj, hogy mikor mar ugy erzed nem birod, akkor meg rahuzol egy picit. en insanity-t csinalok, szerintem jol megdolgoztat es lehet otthon csinalni. De olyat csinalj ami neked tetszik. Az etrendeddel sztem nincs semmi baj, annyit egyel amennyit kivansz.
2015. jún. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommented, néztem egy-két videót, tényleg jónak tűnik ez az Insanity, és ehhez DVD-t kell venni, vagy van róla írás hogyan kell?
2015. jún. 14. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!