Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az edző vagy munka sorozat...

Az edző vagy munka sorozat előtt mennyi bemelegítés szükséges?

Figyelt kérdés

Az edzés előtt bemelegítés,nyújtás hogy néz ki ha a felhúzásra vagy guggolásra készülök?

Most jön a tényleges kérdés.

Ha ez megvan mennyi gyakorlatot végzek és mekkora súlyokkal mire a munkasorozathoz érek?

Mondjuk 5x5 nél.

Meséltek olyat ahol a felhúzásra agyon rákészülnek.

Rúddal 20 ismétlés,aztán 20kg-10, 40kbg-8,60kg-6,80kg-4

és csak ez után jön az edzés!

Na de hány sorozat belőle,mert gondolom nem 5x5.



2015. jún. 14. 14:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Felhúzás 5x5 edzésben (ha konrkétan az SL5x5-re gondolsz) pont csak egy munkasorozatból áll, szóval kivételesen 1x5. Én 120kg-val csinálok 1x5-öt, ilyen elosztással jutok el a munkasorozatig:

30 kg x 5

60 kg x 4

90 kg x 3

110 kg x 1

120 kg x 5

De ez 1 munkasorozatnak számít. a többi felvezetés.

A guggolásom így néz ki:

10 kg x 10

60 kg x 5

80 kg x 3

100 kg x 5

100 kg x 5

100 kg x 5

100 kg x 5

Ebből az utolsó 4 a munkasorozat.

(Mentségemre szóljon, 5x5 után kezdtem szálkásításba, azért ilyen alacsonyak az ismétlés számaim, és 4 széria lett az 5ből mert hozzátettem kiegészítő gyakorlatokat az alap 5x5-hoz, valami elcseszett hibrid edzésterv ez. Amint tömegelek teljesen átgondolom az egészet előről, ezért nemkell most beszólni senkinek! :) )

2015. jún. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én úgy tudtam, hogy az 5x5 arra a súlyra vonatkozik amivel edzeni szeretnénk.

Azt mondod,hogy az 5. sorozat az már a legnagyobb súllyal történik és csak 1x5 van belőle?

2015. jún. 15. 09:58
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen arra vonatkozik, az 5x5-ben 5 edzőszériát végzel 5 ismétélssel, ugyanazzal a súllyal. Azért írtam le az én edzésemet mert ebben annak ellenére, hogy 4 edzőszéria van, szerintem jól látszik, hogy mik a felvezető/bemelegítő súlyok.

A második mondatot nem értem, hogy mire vonatkozik.

2015. jún. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!