Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A guggolás Smith-keretben...

A guggolás Smith-keretben kíméletesebb a térdre, mint a hagyományos guggolás?

Figyelt kérdés
Szeretném a térdemet kicsit hozzászoktatni a guggoláshoz, és egy könnyített változattal szeretnék kezdeni.

2015. jún. 20. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem ugyan az guggolsz mind a kettőn, szerintem nemválzotztat hogy egyiken van keret maximum biztonságosabb ha egyedül guggolsz nem marad rajtad a súly.
2015. jún. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Dogmatix91 ***** válasza:
67%
A gyerek keretes guggolás sokkal természetellenesebb, mert előbbre kell raknod a lábaid, hogy le tudj guggolni. Viszont! A kezdők 95%nak elemelkedik a sarka guggolásnál és enyhén előre dőlnek. A térdek befele mennek vagy túlságosan a lábfej elé kerülnek. Ezek nem igazán tesznek jót az ízületnek/szalagoknak. Én mindig is elleneztem a smith-keretes guggolást (ezért is hívom gyerek keretnek) de ha nincs melletted egy tapasztaltabb ember és türelmetlen vagy (hamar nagy súlyra akarsz menni) akkor lehet jobban járnak a térdeid a keretes megoldással. Én a helyedben megtanulnék helyesen guggolni rúddal aztán szép fokozatosan emelni a súlyt.
2015. jún. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%

Az lenne logikus ha megtanulnál először saját testsúllyal helyesen sérülésmentesen guggolni és amikor ezt már kimerítetted utána kezdenéd el a súlyzós terhelést https://www.youtube.com/watch?v=1ZNELZKigUk

A smith keretes guggolást pedig elfelejted.Amikre még rákereshetsz mint térdkímélő de súlyzós gyakorlat a sumo squat,goblet squat.

2015. jún. 21. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tanulok belőlük. :)
2015. jún. 21. 09:23
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Igen, kíméletesebb, akkor is, ha néhányan arra recskáznak, hogy tudnak szabad súllyal guggolni. Nagyon hárdkor. De a térdednek akkor is jobb, ha előrébb tudod rakni a lábad. Viszont a gond az, hogy ezáltal meg gerinced fog természetellenes pozícióba kerülni, szóval nem jelenteném ki, hogy összességében kíméletesebb...
2015. jún. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Dogmatix91 ***** válasza:
71%

Nem recskázik arra senki, hogy tud szabad súllyal guggolni. Szerintem alap dolognak kéne lennie, hogy egy ember rendesen le tudjon guggolni (súly nélkül), de sajnos sokan nem tudnak. A guggolás nem azért jó gyakorlat mert ettől aztán bitang király csávó leszel, hanem azért mert az egész szervezeted igénybe veszi. Dolgozik az egész törzs a gyakorlat alatt. Azért mert te nem tudsz guggolni (ezt feltételezem a roppant intelligens hozzászólásodból) még nem lesz rossz gyakorlat és ha valaki szabályosan végzi akkor a térdének sem lesz semmi baja. Az egész Smith keret egy vicc. Ha valaki izoláltan akar dolgozni akkor arra megvannak a megfelelő eszközök és gyakorlatok. Ez a gyerek keret meg csak egy köztes megoldás. Szabad súllyal kell edzeni vagy direkt a célizomra kifejlesztett géppel.


Ui.: Tudom, hogy vannak nehezebb felfogású emberek is gyakorin, ezért egy kis magyarázat. A szabad súlyos edzés nem azt jelenti, hogy óriási súlyokat rángat az ember.

2015. jún. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!