Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 2g /tskg fehérje,2 g/tskg...

2g /tskg fehérje,2 g/tskg szénhidrát elég?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom a hülye kérdések, google-zuk ki, le van írva 100szor, de én mégiscsak megkérdezném:

Elég lenne a napi 2 g/tskg szénhidrát bevitel? Tudom, hogy szükséges, sőt alap az izomnöveléshez, de én a 3 g/tskg-t túl soknak éreztem. Igazából (tudom, hogy tömegnövelésnél, "izomépítésnél" hízik az ember) nem szeretnék túlságosan terebélyesedni (hízni), mivel sajnos így is elég sok felesleg van rajtam (zsírban), az arcom így is pufi, a lábamon a narancsbőr (szóval..), és én ráérek, nem akarok hirtelenjében hatalmas nagy muszklikat. (ezt a szénhidrát csökkentés miatt írom)


Azért merem ezt itt megkérdezni, mert végigböngészgettem már a netet, és írták, hogy egyébként nem tskg-ban kéne mérni a fehérje és szénhidrát bevitelt, hanem az izmok súlyában, csak ezt elég körülményes lenne számolgatni, ezért mérik a bevitelt a teljes testsúlyhoz. (Ami ugye nálam jó ha van 10 kg....)


(Heti 2×2 óra edzés, táplálkozás rendben, kiszámolva, 1 hónapja napi 2g-okkal szénhidrát bevitel, 180 cm, 60 kg, L21)



2015. jún. 24. 12:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem adják az izmokat olyan könnyen, hogy "hirtelen hatalmas muszklijaid" legyenek.

A 2 g szénhidrát inkább diétás mennyiség, mint testépítő, nem értem, hogy ezt hol olvashattad...

2015. jún. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Egyértelmű, ezért is tettem idézőjelbe! :)


[link]

2015. jún. 24. 12:41
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor végül is szerinted ez nagyon kevés lenne? :(
2015. jún. 24. 12:42
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez ugy mukodik hogy beallsz egy adott mennyisegre, es megnezed hogy mi tortenik. Csinalod mondjuk 4 hetig es z eredmenyeknek megfeleloen korrigalsz.


Amugy meg nem hiszem hogy neked keves lenne.

2015. jún. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A feherje meg sok is neked, eleg lenne 100g osszesen.
2015. jún. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ki kell tapasztalnod, van akinek még sokbis, és van aki éhenhal ennyivel.. Sokan el sem hiszik, de az én napi adagom 80kg-al 300gramm csirkemell, 180gramm rizs, sok zöldség, és 50-60gramm olajos magv.

Nálam ez a szintentartás. Akik ismernek és látják mennyit eszem, mindig szőrnyülködnek, hogy hogy bírom ezzel.

2015. jún. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én azt csinálnám, hogy minden nap lenyomnék egy kardiót vagy súlyzós edzést ahelyett, hogy a kaján paráznék. E mellé 2 tsk fehérje, 3 tsk ch és 30 gramm nagyrészt telítetlen zsír. Ha az így nem működik, csökkenteném a szénhidrátot.
2015. jún. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tapasztald ki. Sokféleképpen lehet tömegnövelni és nem mindenkinek ugyanaz jó. Általában könnyebb, ha nem nagyon kevés a szénhidrát, de éppenséggel lehetséges a tömegnövelés semmi szénhidráttal is, az aminosav az építőkő, a zsír az energia. Van, akinek az fekszik, s bevállalja, hogy mondjuk lassabban fejlődés és mivel nem tölt ch-t, nem dudorodnak majd annyira az izmai, mint ch-val s a glikogénraktárakban megkötött vízzel tennék.


S igazából nettó testsúlykg-mal kell számolni, de sokszor leegyszerűsítik, kevés háj esetében ez még nem olyan nagy tévedés, mint amikor a 150 kilós, nem kicsit hájas ürge számolja ki, hogy neki 300-450g fehérje kell... Izomtömeges számolással még nem találkoztam, persze attól még létezhet.

2015. jún. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#7: De az iszonyúan kevés kalória, ki tud annyival izomtömeget növelni? Én sétálni se bírnék ilyen makrókkal s elég kicsi vagyok, nő és izmom sincs sok. Oké, nem vagyunk egyformák, de ennyivel fogyózni szokás... Már ha nem rólam van szó, én akkor is többet eszem.


Kérdező, jajjjjjjjjj... Egy magát maximálisan odatevő fiatal kezdő férfi sem ébred úgy, hogy hirtelen hatalmas izmai nőttek. Az nem így megy. Nulla esélyed van rá...


Az pedig részben genetika, részben étrend kérdése, hogy mennyi zsír jön fel, ha tömegnövelsz. A szerencsésebbeknek nem jön fel sok, de ha jön valamennyi, majd leszálkásítod, mint mindenki. De az elég durva, ha még jól látható felesleged van ezekkel a számokkal. Rád fog férni az izmosodás, plusz akkor egy kevés szálkásítás is.

2015. jún. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Hát akkor majd kitapasztalom..csak a szálkásítási időszakot szerettem volna megsegíteni azzal, hogy nem jön fel annyi plusz.

Egyértelmű, hogy nem azonnal izmosodik ki az ember, tisztában vagyok vele. Tapasztalom...

Igen, sajnos elég gáz, hogy még így is meglátszik rajtam az a plusz, de hát, ha a súlyomból több a zsír, mint az izom...pont ezért nem szerettem volna még többet felszedni, de akkor még ezt az időszakot végig csinálom (ha kibírtam így 15 évet, akkor ez az időszak is menni fog..)aztán jól leszálkásítok.

2015. jún. 25. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!