Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyire gáz ha már 70-80kgnál...

Mennyire gáz ha már 70-80kgnál használok térdbandázst?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, 179 cm és 71 kg. viszonylag sportos alkat kevés zsirral, amolyan aesthetic alkat. 34 kar, 55 comb.

Féltem a térdemet és a térdbandázzsal biztonságosnak érzem a mozdulatot.



2015. júl. 3. 22:03
 1/4 anonim ***** válasza:
inkább tanulj meg rendesen guggolni fallal szemben mélyen és akkor nem lesz mitől félned a súllyal sem.
2015. júl. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 HarciCsiga ***** válasza:
Hat ha lany vagy nem annyira egyebkent meg csak vicckolok amugy ahogy jonak erzed a testepitesben az izmok megfelelo stimulalasa a lenyeg nem a jaszkarizas bar tenyleg jobb volna inkabb megtanulni guggolni ;)
2015. júl. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én 21 éves 77 kg vagyok, 180 cm, 60 -as combbal, és 100 kg-ot könnyűnek találok guggolásban. Fokozatosan mentem fel a súlyokkal, és mindig ugyan olyan technikával hajtottam végre a gyakorlatot. Nincsen értelme, sőt kifejezetten kontraproduktív is lehet ha ilyen kis súlynál már segédeszközöket használ az ember. Nagyon jól be kell melegíteni, majd félpiramisba felmenni a súlyokkal, ami még nem terhel meg a bemelegítés közben. A guggolás egyébként biztonságos gyakorlat. Nézzük csak mennyi ízület terhelő számok vannak például erősember gyakorlatoknál. Na, oda már használnak térdbandázst, mert sokkal több irányból, sokkal nagyobb terhelés éri az ízületeket. Ugyan ilyen az öv használata felhúzásnál és a guggolásnál egyaránt. Ha valaki övet használ mindig, nem tud kialakulni a természetes öve az embernek izomból. Ugyan így van a bandázzsal is.


Kiegészítő dolgokat csak rendkívüli nagy maxoláskor, vagy ahhoz hasonló alkalmakkor ajánlanék. A fokozatosság többet ér.

2015. júl. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Semennyire nem gáz.Ne higgye azt senki,hogy kisebb súlyokkal nem lehet tönkre vágni a térdet,bizony tönkre lehet.még helyes végrehajtással,bemelegítéssel sem zárható ki a probléma biztosra.
2015. júl. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!