Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ezekből a gyakorlatokból...

Ezekből a gyakorlatokból össze lehet gyúrni egy olyan edzéstervet, amitől fejlődhetek is?

Figyelt kérdés

Ezek mind saját testsúlyos gyakorlatok. Viszont így is lehet progresszíven edzeni. Akár a fegyencedzés lépései szerint, de a progressziót inkább súlymellénnyel biztosítanám.

Ezeket a gyakorlatokat válogattam össze:

Mell-tricepsz:

-Fekvőtámasz/sima, szűk, széles/

-Tolódzkodás

Hát-bicepsz:

-Húzódzkodás/sima, szűken, szélesen, alsó fogással/

-Invertált evezés

Váll:

-Pike fekvőtámasz

-Kézenállásból nyomás

Láb, has:

-Guggolás

-Lábemelés

Plusz menne vádlira vádlikeményítő gyakorlat, és a törzsre haskerék.


Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek bontott, vagy teljes testes edzésként végezzem? Hány sorozattal, és milyen ismétlésekkel dolgozzak?

Azaz igazság, hogy imádom a 4-6 ismétléses erőgyakorlatokat, de ugyanúgy szeretem a magas ismétlésű kemény, intenzív edzéseket. Bukásig, kifulladásig nyomni.

Hogy tudom ebből a legtöbbet kihozni?

Célom erő, erőállóképesség, izomépités.


2015. júl. 5. 12:18
 1/2 anonim válasza:
ha súlyok nélkül dolgozol akkor gyakorlatilag, mást nem tudsz növelni csak az ismétlésszámot, én ajánlom, hogy először mindnél tapasztald ki azt, hogy mennyit bírsz, tegyük fel hogy (mind1 mi az a gyakorlat) 10et akkor 15ös ismétlésszámmal kezdesz, és azt növeled, egy idő után 5-10-esével! :)
2015. júl. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Viszont fontos, hogy nagyon figyelj oda arra, hogy ne kapkodva gyorsan csináld, hanem mozgasd meg magad rendesen és a negatív szakaszra is figyelj oda, az is fontos. (pl felülésnél mikor visszafekszel ne csak ledobd magad, hanem szépen lassan engedd magad vissza)
2015. júl. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!