Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A csirkemelltől nincs ár/érték...

A csirkemelltől nincs ár/érték arányban jobb fehérjeforrás?

Figyelt kérdés
Szüleim szóvá tették, hogy egy picit sok csirkemell fogy. Nem lehetne valami olcsóbbal helyettesíteni?

2015. júl. 7. 23:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem igazán, mindjuk én annó akciós biotökre számoltam a protein/forintot, de a csirkemell nyert.
2015. júl. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Arra számolva tényleg a mell nyerne. Csak nem nagyon szeretnék kieg.-ből teljes kajálásokat megoldani. Turmix megy, plusz reggelre egy kis tejsavó fehérje, többit jó lenne valamilyen húsból.
2015. júl. 7. 23:21
 3/3 anonim ***** válasza:

Néha számolgatok ilyesmit (bár a csirkemellet meg nem enném). A húsoknál még lehet valamicske mozgástér, de nem hiszem, hogy nagy s bejönne egy kis zsír is.

Viszonylag tiszta fehérjével necces árban jobban kijönni.

Az én fehérjeforrásom kb. csirkemell árban van, viszont alig eszem mást, mert rengeteg zsírt is ad. De szegényebb fehérjével megoldani... Max. ha otthon jól jönne egy csomó tojássárgája az ételekbe, ehetnél tojásfehérjét a csirkemell egy része helyett. (A növényekbe most nem megyek bele, bár azok fehérjetartalma sem elhanyagolható, főleg egyes esetekben, ekkor szénhidrát jön a fehérje mellé, amit valószínűleg úgyis eszel. De ez is csak egy picike kiegészítés lenne, nyilván nem akarsz masszívan zöldségfehérjére átállni és különböző aminosavakra gondolni, még ha nem is olyan vészes az.)

Jobbat nem tudok. Szerintem nem véletlenül olyan népszerű a csirkemell, ha ár/kalória aránya drága is, a fehérjetartalma igen meggyőző, tisztán, kompletten.

2015. júl. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!