Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hatással lehet a növekedésemre...

Hatással lehet a növekedésemre az edzés?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok már régebb óta csinálok különböző gyakorlatokat otthon, de most jutottam el oda, hogy elkezdjek konditerembe járni. Egy személyi edzővel gyakorolok és nem tudom, hogy hatással lehet-e a növekedésemre a mindez.


Adatok magamról:


Kor: 14 év

Magasság: 162 cm

Testsúly: 56 kg



2015. júl. 14. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha ügyes vagy, akkor igen. Az izomtömeged nőni fog.
2015. júl. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A testmagasságomra gondoltam :)
2015. júl. 14. 20:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Próbáld meg helyettesíteni a fő gyakorlatokat (több kisebb gyakorlattal mindet lehet) még mondjuk 1-2 évig.


Egyébként van aki már 14 évesen elkezdi, és semmi baja nem lesz tőle.

2015. júl. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, de alapvetően nem hinném, hogy gondot okozna. Gondolom az edződ figyelemmel van arra, hogy 14 éves vagy, és nem használtat veled túl nagy súlyokat. Ha bármilyen ízületi fájdalmad van, azt jelezd neki!
2015. júl. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha a gerinced megsérül, akkor igen. A te esetedben hatványozottan fontos, hogy ne a súlyokat emeld először, hanem a lehető legszabályosabban végezd a gyakorlatokat, főleg a has-láb-hát gyakorlatokra figyelj oda kiemelten! Hajrá!
2015. júl. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 zholee ***** válasza:
Pontosan! Érdemesebb kerülni a nagyobb súlyokat, mivel még fejlődik a csontozatod. Elsősorban a saját testsúlyodat használd, illetve gumiköteleket, fitneszlabdát, trxet...
2015. júl. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!