Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lényegében mi a különbség a...

Lényegében mi a különbség a tömegnövelő és a protein közt? Melyik hogy hat a testre?

Figyelt kérdés
Hiába olvastam el a sárga kapszulát nem tudom megérteni!!!stbstb

2015. júl. 16. 07:07
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

A tomegnovelo az nagyreszben szenhidrat, abbol is leginkabb cukor. A szenhidrat energiat ad a szervezetnek, az az uzemanyag amivel mukodik. A szenhidratot a szervezet felhasznalja a mukodeshez, a felesleget pedig zsirban eltarolja.


A protein, azaz a feherje a szervezet fontos epitokove, az izomsejtek proteinekbol epulnek fel (leegyszerusitve). Ahhoz hogy izmot epits, proteint kell enned. De protein van a husban, tejtermekekben, tojasban, igy kulon csak akkor kell bevinni ha termeszetes forrasbol nem tudsz eleget enni.


A tomegnovelonek meg gyakorlatilag semmi ertelme.

2015. júl. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

A protein az fehérje magyarul, de szó szerint, mert a protein angol szó, csak sokan játszák az eszüket.

Lényegében tiszta fehérje.

A tömegnövelő az már egy komplexebb cucc, mert nem csak fehérje, hanem kreatin, vitaminok meg egy csomó más szar van benne.

A fehérje mellé te magad döntöd el, hogy mit veszel még be, a tömegnövelőnél meg már eleve benne van minden. ami hasznos lehet, csak ugye az nem olyan személyre szabott.

2015. júl. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Hát nézzük két jobbnak mondott cuccost (egy proteint és egy tömegnövelőt):

- a Scitec Whey proteinben egy adagban van 22 gr. fehérje

- Jumbp prof. tömegnövelőben egy adagban van 55 gr. fehérje (mellé meg még jócskán cukor + ezaz)


Tehát az az állítás, hogy szinte csak cukorból van, nem igaz.


Tehát a proteinből majdnem 3 adagot kell bevinned, hogy kb annyi fehérjét vigyél be, amennyi a tömegnövelőben van.


Persze kinek mire van szüksége, szálkásításnál nyilván nem kell tömegnövelő, és a proteinhez is meg lehet venni külön a szénhidrátot, és magadnak összekeverni.

2015. júl. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 - palilaci - ***** válasza:
100%

Az a baj kedves utolso hogy 220g egy adag a dzsumbobol nem pedig 30g.

150g szenhidrat mi a tosznak edzes utan mikor eleg 50g kb? Arrol nem is beszelve, hogy 4 kg cukros zod dzsumbo arabol veszek 3kg feherjet es melle gyors szenhidratot. Kesz az edzes utani turmix, plusz tudom a feherjet napkozben is inni.

2015. júl. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
0%

4. Ezért írtam, hogy kinek mire van szüksége. nem mondtam, hogy a jumbo a jobb, de aki tömegelni akar, annak igenis jó a tömegnövelő.

Ár-érték arányban nyilván jobb a protein, de aki ott is erősen tömegelni akar, akkor megveszi mellé a szénhidrátot, vitaminokat, kreatint, egyéb biz-bazt, ami elvileg a jumboban már benne van, kb. ugyanott lesz árban.

2015. júl. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Ja és csak a tények miatt, Jumbo prof-ról beszéltem, 30 % felett van a fehérjetartalma. Eg adag 160 gr, abból 55 gr fehérje, 78 gr szénhidrát (ebből a sima cukor 45 gr). Szóval egyszerű cukorból kevesebb van benne, mint fehérjéből. Milyen 150 gr???
2015. júl. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

"de aki tömegelni akar, annak igenis jó a tömegnövelő. "


Amennyiben tomegeles alatt a zsirparnak noveszteset erti akkor mindenkeppen.

2015. júl. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

". Eg adag 160 gr, abból 55 gr fehérje, 78 gr szénhidrát (ebből a sima cukor 45 gr). "


de megis melyik az a szituacio amikor ezt erdemes megenni? Mikor? Minek?


Esetleg edzes utan, de az is tok felesleges.

2015. júl. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

"Tehát a proteinből majdnem 3 adagot kell bevinned, hogy kb annyi fehérjét vigyél be, amennyi a tömegnövelőben van. "


Tehát szerinted egy 85% fehérjetartalmú fehérjéből 3x annyit kell bevinned, hogy ugyan annyi fehérjét egyél, mint a 20%-os tömegnövelőből. Te ezt jól átgondoltad?

2015. júl. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Látom szerettek torzítani. Annyit írtam: egy adag proteinben van 22 gr fehérje. Ebből meg kell enned 3 adaggal, hogy annyi fehérjét vigyél be, mint amennyi egy adag Jumbo-ban van (miből ugye elég napi 1 adag). Aki meg tömegelni akar, visz be szénhidrátot is úgyis. Most ezt megveszi külön, vagy egyben a tömegnövelőben. Nyilván aki csak fehérjét akar enni, nem vesz szénhidrátos tömegnövelőt. Ja és így terjednek a városi legendák, hogy a tömegnövelő csak cukor. Mint írtam, kevesebb egyszerű cukor van benne, mint fehérje.
2015. júl. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!