Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Segítség kellene, konditeremme...

Segítség kellene, konditeremmel kapcsolatban, fiatalon! Help?

Figyelt kérdés

Na szóval, kb negyed éve kondizom, előtte is jártam kb negyed évig, de aztán picit megszakadt az egész.... Az a lényeg, hogy küzdősportokat űztem 5 évig, úsztam is 1-2 évig. Elég erős csontozatom van, plusz nem is vagyok vékony, de kövér sem. 85 kg / 14 éves / fiú vagyok. Először is, ha nem csinálom nagy súlyokkal, és szabályosan csinálom, akkor lehet valami bajom? (Nem csinálom olyat ami gerincet terhel, se nyomó gyakorlatokat).


Abban sem vagyok biztos, hogy fekvenyomnom lehet-e? Kis súllyal csinálnám, üres rúddal. 20-30 kg körül.


Mit gondoltok? Heti 6-szor edzek 1,5 órát, bemelegítéssel, levezetéssel, már 2 hónapja, és általában iszom egy fehérjeturmixot edzés után.


2015. júl. 20. 23:43
 1/3 anonim ***** válasza:

mehetsz nyugodtan.

14 évesen kezdtem én is, már lassan 2 éve. nem a súly a lényeg, hanem a szabályosság.. első hónapokban én is üres rúdba, vagy max 5 kilós tárcsákat a rúdra téve nyomtam fekve. étrendre figyelj még, az nagyon fontos. nem lesz semmi bajod, ha nem úgy mész oda hogy én leszek a jampi, aztán nekiállsz mindennek 80-100 kilókkal. fokozatosan haladni fogsz, nekem mára pl. a fekvenyomás szériám a kezdeti 20-30 kilóról 70-80 kilón tart, és semmi bajom tőle. szóval nyugodtan eddz, csak ésszel.. ha leszólnak, ne figyelj rájuk, kis idő elteltével csak ámulni fognak:D

2015. júl. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nyugodtan csinálhatsz minden gyakorlatot, ha értelmesen csinálod nem terheli, hanem megerősíti a gerincedet.
2015. júl. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nektek! Persze, nem eszek finomított szénhidrátot, sok fehérje, zero cukor. Tényleg köszönöm az értelmes és gyors válaszolat! Ment a zöld kacsó!
2015. júl. 21. 00:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!