Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Újrakezdésnél tényleg gyorsabb...

Újrakezdésnél tényleg gyorsabban jön vissza a tömeg?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy mivel nő a izomrostokban a sejtmagok száma, ezért hatékonyabb a fehérjeszintézis, így gyorsabban is izmosodik aki már egyszer "izmos" volt. Van aki szerint viszont nem létezik ilyen szinten izommemória, egyszerűen rutinosabb, aki nem totál kezdő.
2015. júl. 22. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, az izomnak van memóriája, amit egyszer már megszereztél, az hamarabb viszzajön.
2015. júl. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam, hogy ennek tudja valaki a biológiai hátterét? Olvasott erről valaki konkrét cikket?
2015. júl. 22. 19:55
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen jól írod, ez történik. De egy lassú folyamat. Vannak az izom körül szatellitsejtek amik védik az izmot. Ha sérülnek a myofibrillumok akkor kiszabadul belőlük pár növekedési faktor ami jelet ad a szatellitsejteknek és azok átadják a sejtmagjukat az izomsejtnek. Mondjuk egy 20 éve edző testépítőnek akár 15 sejtmagja/izomsejt is lehet. A gyógyszerekkel pedig teljessé válik a kép.
2015. júl. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

háát én nem hiszek a "memóriasejtekben", szerintem a legtöbb ember csak "összeseik", amikor rendszertelenebbé válik a minőségi étkezés, és lemerülnek a raktárak

aki tényleg keményen feléli az izmait az nem kel fel olyan hamar

2015. júl. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 - palilaci - ***** válasza:
Inkább a rutinosabbra szavazok. De nem tudom. Aki érvel kutatási eredményekkel annak elhiszem. Addig broscience
2015. júl. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!