Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Aki tényleg ért a testépítéshe...

Aki tényleg ért a testépítéshez, segítene? Kicsit megkavarodtam ettől a sok ellentmondásos információtól.

Figyelt kérdés

Szóval az elképzelések.

Heti 3 napot tudok edzeni, 1-1,5 órát. Mindenképp teljes testes edzést szeretnék végezni, még haladó szinten is. Valahogy ez fogott meg, tetszik.


Izomcsoportonként nagyjából 2 alapgyakorlattal. Húzások, nyomások, evezések.

Fekvenyomás, húzódzkodás, döntött törzsű evezés, vállból nyomás, guggolás, bicepsz állva stb..stb.. A legfontosabb alapgyakorlatokat válogattam össze.


Az ismétlés tartományt 8-12, ideális esetben 10 körül tartanám. Vádlinál, hasnál mennék csak magasabbra.

Néha végeznék alacsony ismétlésű edzéseket max erőre, illetve magasabb 20-25 körülit erőállóképességre.

De az ideális tartomány 10 körül lenne.


Minden gyakorlatból 3 sorozatot végeznék!


Amiben sok ellentmondást tapasztaltam, azaz, hogy szükséges e az izombukás? Hogy csináljam ezt a 3 sorozatot?


Próbáltam úgy, hogy az első sorozatban elértem a bukást 12 körül, a másodikban már 6-8-at tudtam belenyomni, a harmadikban pedig csak 2-3-at. Ez nagyon intenzív hatás volt, viszonylag kevesebb ismétléssel.


De volt, hogy szériáztam. 3-4 sorozat, 10 körüli ismétléssel. Itt nem volt ugye izombukás, de több ismétléssel tudtam dolgozni.


Kipróbáltam még azt is, hogy csak az utolsó sorozatban mentem bukásig. Annyira nem jött be.


A piramis módszer egyáltalán nem fogott meg, valahogy nem jön át. Pedig sokak szerint ez a legjobb.


Mit gondoltok hogyan kellene csinálnom? A felsoroltak közül melyik a legideálisabb testépítésre?

Köszönöm!!!


2015. júl. 29. 14:12
 1/3 anonim ***** válasza:
42%
én összevissza nyomtam volt mikor bukás volt mikor piramis verzió... nálam nagyon bevált keményen fejlődtem. ne variálj ennyit ezen vádli has mehet magas ismétléssel bukásig sőt az alkar is ezek erős izomszövetből épülnek fel kevésbé reagálnak a kemény erőkifejtésre is mert minden nap igénybe veszed őket intenzívebben mint a többi izmot. a nevetés is hasra megy az alkar a fogás a vádli a tested tartja az egész tömegedet. de a vádlinál vigyázz a túlzott terhelésre mert visszeres leszel idővel sajnos nekem is lett 2 visszerem nem nagy nincs vele gond de látszik picit. heti 3 edzés elég minden napra legyen egy edzésterved sose végezz egy nap egész testes edzést az káros lenne.
2015. júl. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Szintiszoli123 ***** válasza:

Ezek örök kérdések és nincs rájuk általános válasz. Csináld azt, ami neked beválik. Azt pedig, hogy mi válik be, csak Te tudod kitapasztalni. Jó, hogy ennyi mindent kipróbáltál.

Az edzések 70-80%-ában csináld azt, ami "bejön", a maradékban pedig valami mást (nem bejövős gyakorlatok, nem bejövős ismétlésszám, nem bejövős intenzitás), hogy az izmaid kapjanak új ingereket is.

Azt mondanám, ez a legtöbb, amit az ember megtehet.

2015. júl. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Szintiszoli123 ***** válasza:
Annyi még, hogy én nem értek a testépítéshez.
2015. júl. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!