Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha néhány hétig nem edzek,...

Ha néhány hétig nem edzek, mennyi ch-t fogyasszak naponta?

Figyelt kérdés
Nyilván fehérjéből mehet amennyi belefér, de ch szükségletünk ekkor mennyi?

2015. júl. 30. 16:30
 1/6 anonim ***** válasza:
szinten tartó mennyiség, amennyitől nem hízol, 3-5gr/tskg ezt neked kell kitapasztalni
2015. júl. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Szintiszoli123 ***** válasza:
Mennyi edzés ment eddig? Heti tömegnövekedés?
2015. júl. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Heti 3-4 edzés volt és 3g/tskg ch-n voltam/vagyok, mivel hízok, mint a disznaj :)
2015. júl. 30. 19:25
 4/6 anonim ***** válasza:
3g chn ha tömegeltél, akkor vigyél be csak 2-t, vagy esetleg miért nem szálkásítassz akkor pár hétig, amíg úgyse tudsz eddzeni? Legalább kevesebb zsírral folytatod majd.
2015. júl. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szintiszoli123 ***** válasza:

Nem értem, hogyan tömegelsz vagy tartasz szinten ilyen kevés kajával. Magyarázat lehetne a magas szírbevitel, de mivel azt nem is számolod, gondolom nálad minimális.

Mindegy. Vegyük azt a szélsőséget, hogy egy edzésen elégetsz 400 Kcal-t (ennél többet nem hiszem). 400x3,5=1400. Ennyit kell megvonnod magadtól heti szinten az edzés elmaradása miatt. Ha edzésnapon többet ettél, akkor egyszerűbb a dolgod a levonásnál.

Le kell vonni a tömegnövekedés mértékét is, mert edzés nélkül nincs értelme tömeget növelni. Ha egy héten 300 grammot nőtt a tömeged, akkor napi 75 gramm Ch-t kell elvenned a stagnáláshoz. Kezdj ennyi mínusszal, feltehetően elég lesz. A mérlegen úgyis látod, ha elkezdenek nagyon betöltődni a glikogén raktárak (nő a tömeged 3-400 grammal). Akkor még beavatkozhatsz. Ami utána jön, az már valszeg zsír lesz.


Próbálj inkább kardiózni, hogy ne kelljen nagyon megvágni a kaját.


Csökkentésnél és növelésnél nem kéne heti 0,5-0,7 g/ttkg-nál nagyobbat ugrani, hogy ne csesztesd az anyagcseréd.

2015. júl. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a részletes választ! :)

Egyébként tudtam 3g/tskg ch -val tömegelni, nem lehetetlen, sőt.. az egyetlen "probléma" vele az, hogy viszonylag lassan jön a tömeg, de jön szépen. Sajnos valamiért elég hamar elzsírosodok, pláne, ha szemét kaján élnék, akkor nem kellene sok idő ahhoz, hogy "Lagzi Lajcsi" méreteket öltsek, de állítólag még mindig csak a mezomorf kategóriába sorolnak... :D Bele sem merek gondolni, mi lenne, ha endomorf lennék..

2015. júl. 31. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!