Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért tudnak ilyen könnyen...

Miért tudnak ilyen könnyen lenyomni szkanderban?

Figyelt kérdés
Nem kondizok túl régóta.Kb. másfél éve kezdtem el rendesen csinálni,de már sokat fejlődtem és már viszonylag nagy súlyokkal dolgozok.De egy 195 centis 80 kilós nádszélvékony gyerek simán lenyom szkanderban.Meg sem erőlteti magát.A dagadt haverja is ugyan ilyen konnyen lenyom.Egy barátomat,aki már régóta kondizik,3-4 éve,őt is simán lenyomják.

2015. júl. 31. 23:56
 1/5 anonim ***** válasza:

a szkanderban való győzelem feltétele elsősorban a jó technika csak utána az erő.


https://www.youtube.com/watch?v=X1hvXRJJ7eg

2015. aug. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
10%
Persze hogy lenyom mert ésszel csinálja. Szerintem az IQ-dat is próbald feljebb nyomni ne csak a súlyokat.
2015. aug. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Meg kéne tanulni végre, hogy ennek az összehasonlításnak semmi értelme, mert csak frusztráció lesz belőle és csalódottság.

Én jórészt már 1,5 éve kempoztam még anno és nagyon erős voltam a mostani állapotomhoz képest és egyik osztálytársam aki szinte nem sportolt semmit, csak a pia ment meg a fű, lenyomott szkanderban.Gondolhatod én is eléggé csalódott voltam.

Te meg másban tudnád megverni őket és igen, a szkanderben sokat számít a technika is, nem csak az erő.

Csak magaddal törődj és ne foglalkozz semmiféle fa*méregetéssel a haverok között.Hagyd rájuk és kész, csináld a saját dolgod ;)

2015. aug. 1. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. Hány kiló vagy?

2. Edzed-e az alkarod?



Egyébként nem hiszem, hogy az ellenfeled profi szkanderes lett volna. Ha jól veszem ki az írásodból, akkor nem is sportoltak. Szimplán erősebbek genetikailag. Akkor is lenyomtak volna, ha nem edzenél. A dagadt meg ha nehezebb, akkor simán le fog nyomni, mert súlybeli előnye van, ami nagyon számít a szkanderban. Az is lehet, hogy nem jó a technikád. Ne próbáld meg egyből lenyomni őket, mert el fogsz fáradni, neki meg csak lazán tartani kell a végén meg lenyomni a karod. Hagyd, had erőlködjenek, aztán amikor már fáradt, akkor lenyomod a karját.

2015. aug. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hello!


"Profi" szkanderes vagyok, bár inkább fogalmazzunk úgy, hogy versenyszkanderes :-)


Már rég tervezek egy honlapot létrehozni általános infókkal, mert olyan sok a félreértés a témában, hogy az nem is igaz, de akkor most csak röviden.


A szkanderban tényleg rendkívüli fontosságú a technika. Megfelelő technika nélkül semmire se mész. Ez nem azt jelenti, hogy akik nem tanulták azoknak mind rossz, mert van aki egyszerűen intuitíven jobban ráérez a dolgokra, mint mások.

Megfelelő technika azért szükséges, hogy a legtöbb izmodat bele tudd vinni a szkanderba. A legtöbb "képzetlen", amatőr ember /nagyon sokat volt szerencsém már megfigyelni/, kizárólag oldalra akar nyomni, egyenes csuklóval, amivel azt érik el, hogy csak a válluk, annak is az úgynevezett rotátorköpeny rész dolgozik. Magyarán tök mind1, hogy milyen erős a karod, csak rotátorköpenyből nyomsz, ami viszont egy nagyon kis izom. Emiatt is szokott a legtöbb embernek megfájdulni a válla szkanderozás után...

Magyarán teljesen mind1, hogy mennyire erős vagy, ha egyszerűen nem használod az izmaidat szkanderozás közben. Remélem érthetően sikerült azért leírjam...


Innen kezdve, ebből logikusan következik, hogy amikor azt javasolják, hogy eddzél alkarra, meg csuklóra meg bicepszre, hogy jobb legyél szkanderban, azzal kb kitörölheted a nemesebbik feledet, hogy szépen fogalmazzak...

Mert bár igaz, hogy valóban csukló-alkar-bicepsz-hát a legfontosabbak /ebben a sorrendben/, de ha nem tudod őket használni (!!!), akkor teljesen mind1, hogy mennyire erősek.

Ez azt jelenti, hogy feledzheted őket 2x olyan erősre is, mint most, akkor is pont ilyen simán le fognak nyomni...

De viszont, ha a technikára fektetnél csak negyedannyi időt, akkor ha csak fele olyan erős lennél is, mint most, akkor is simán lenyomtad volna azokat az embereket...


És most jön a jó hír...:-)

A helyes technika fél óra - 1 óra alatt megtanulható!! És ez nem csak abban segít, hogy győzni tudj, hanem abban is, hogy tudd, hogy kell elkerülni a megsérülést, ami a legfontosabb. És utána segíthetsz a partnerednek is, hogy ne sérüljön, ha szkanderoztok.

Már ez az 1 óra amit rászánsz a technika helyes megtanulására elég ahhoz valószínűleg, hogy akit eddig nem tudtál lenyomni, simán lenyomj!! Ennyit számít, hogy tudod mit csinálsz!

/hacsak nincs brutál erő különbség közöttetek, vagy pedig az ellenfeled tényleg intuitíve nagyon jó technikával nyom/

Ha pedig rászánsz csak 1 hónapot (!) //mi az a 1,5 éves(!) kondizáshoz képest// arra, hogy be is gyakorold, olajozd a technikát, akkor szinte biztos, hogy bármelyik "kezdőt", aki nem ismeri a technikákat simán lenyomsz, tök mind1, hogy milyen erős...

Pont azért, amit fentebb írtam...mert olyan szögben fogod őt támadni, hogy egyszerűen nem tudja kihasználni az erőtöbbletét...


Igaz, azt nem ígérem, hogy egy hónap alatt profi szkanderes leszel, viszont ahhoz elég, hogy bármelyik "avatatlant" lenyomj, úgy, hogy biztonságosan (!) tudtok szkanderezni, te sem sérülsz és - ha rendes vagy hozzá - akkor ő sem.


Aztán meg nagyon bele lehet szerelmesedni ebbe a sportba is, mert ennél jobb - divatos szóval - funkciónális karerőfejlesztő gyakorlat nem létezik a világon...

Egy jó párosgyakorlat a maga szépségeivel, trükkjeivel, stb stb...


További jó szkanderezést és remélem, hogy segítettem valamelyest jobban rávilágítani a dolgokra számodra és mások számára is! :-)

2015. aug. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!