Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az baj, ha egy hétig csak...

Az baj, ha egy hétig csak porból tudom bevinni a fehérjét?

Figyelt kérdés
Jövő héten nyaralni megyek a szüleimmel, sajnos azt kell ennem, amit ők főznek. Otthon tudok magamnak külön főzni, de most külföldre megyünk repülővel, azt esszük amit a szüleim megvesznek majd kint. Persze néha lesz fehérjetartalmú étel, de csak a napi szükségletem egy részét tudom szilárd kajával bevinni. Ők nem fognak egész nap tojást meg tejtermékeket enni, lehet a napi szükségletem felét se tudom kajából fedezni, vagy semmit se. Baj, ha a napi bevitelem nagyobb része porból lenne? És ha valamelyik nap egyáltalán nem eszünk fehérjét, ehetek egész nap fehérjeport?
2015. aug. 10. 00:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha a nyaralásod 90 százalékát f'sással akarod tölteni, akkor nyugodtan. Ha nem, akkor ott is megoldod, hogy viszonylag normális fehérjebeviteled legyen(ha van hol főzni..akkor semmi gond, pár tojást csak meg tudsz főzni magadnak), de feltalálták már a halkonzerveket, light sajtokat, túrót, csirkemellsonkát, étterembe ha mentek szintén lehet húst enni. De valójában ha egy hétig kilövöd az étrendet, és tényleg azt eszel amit kapsz+1-2 turmixot letolsz naponta, akkor sem lesz bajod.
2015. aug. 10. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Kisboltos ***** válasza:
Én is voltam nyaralni, ugyan ez volt a helyzet. Úgy voltam vele, hogy nyaralok, és betolok mindent, ami nem szar kaja, hiába nem volt elég fehérje benne. Két hetet kibírsz, hacsak nem versenyre készülsz. Addig is legalább pihensz egyet. Port ehetsz, de akkor se egyél többet, mint amennyit otthon is ennél. Elvégre a szervezeted nem erre a fajta táőlálékra van ráálva. Lehet hamar rádjönne a cifrafosás a sok híg, előemésztetlen fehérjétől.
2015. aug. 10. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor ha egy hétig kevesebb fehérjét ennék az még nem olyan nagy baj? Nem épülnének le nagyon az izmaim? Most 140 gramm fehérjét eszek naponta, ha csak a felét vagy valamivel többet tudnék bevinni az még belefér?
2015. aug. 10. 01:33
 4/9 anonim ***** válasza:
Nyugi, említésre méltó változás szerintem 3-4 hétnél kezdődik, addig csak a feszességéből veszít az izom, ezért is látod magadat egyből kisebbnek, de visszatérsz egy hét után, nyomsz egy átmozgatót ha úgy érzed, hogy szükséges, aztán űzöd újra! :)
2015. aug. 10. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, most egy kicsit megnyugodtam :-). Szálkásítok, és nem akarok nagyon izmot veszteni.
2015. aug. 10. 01:46
 6/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, általában ha még betegség miatt is kihagyok egy hetet, képes vagyok sokkal nagyobb erővel visszatérni, csak úgy emelni a súlyokon, szóval kívánom, hogy nálad is hasonló legyen! :)
2015. aug. 10. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 nerd11 ***** válasza:

A válaszok: 1.: Nem. 2.: Igen.


De, és ez egy hatalmas nagy de:


Miért kell azt enned, amit ők főznek? Beszéld meg velük, hogy céljaid vannak, és támogassanak. Vehetsz szendvicssütőt 2-3000 Ft-ért bármelyik multinál, alufóliába csavart húst simán el tudsz vele készíteni. Én akkor vettem magamnak egy ilyen készüléket, amikor 1(!!!) napig nem volt konyha a közelben. Szóval ne csinálj belőle problémát.


Más megoldás: ha végképp nem akarsz sütni, csinálj ketogén diétát a héten. Itthon 2 nap alatt leedzed az egész testet, és a nyaralás alatt nem is kell aggódnod az edzés miatt. Majd ha hazajössz, szépen betöltesz. Sajtot, szalonnát, olajokat, és alacsony szénhidráttartalmú zöldségeket mindenhol lehet kapni.

2015. aug. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sütni vagy venni valamit a boltban, étteremben (bár a leírásban tojást meg tejterméket írt, lehet, hogy nem eszik húst? attól még megoldható a dolog, főleg, hogy van főzési lehetőség, úgyhogy nem értem a problémát), az nagyságrendekkel egyszerűbb, mint most hirtelen ketogénre váltani s akár végigszenvedni a nyaralást. A kezdet tipikusan nem megy könnyen s nem vagyok benne teljesen biztos, hogy a szülők ketogén módon főznek :P (Amúgy a ketogén jó, a ciklikust nem tekintem annak, a testépítő valódi ketogénezők edzés előtti szénhidrátlöketét még igen. De nekem aztán mindegy, ki mit csinál, csak működjön neki :))
2015. aug. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
El nem tudom képzelni, hogy eszel és egyáltalán nem viszel be fehérjét. Oké, ez nyilván lehetetlen, de a minimális fehérjebevitel is. Mit főznek a szülők, lekváros tésztát? A nitrogénegyensúlyuk rendben van? Fehérjére az ő testüknek is szüksége van... Lehet, hogy egy kicsit kevesebbre, ha nem edzenek, de a test számos folyamata azért igencsak igényli a fehérjét s akármeddig nem bonthatnak izmot.
2015. aug. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!