Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Beteges dolognak számít, hogy...

Beteges dolognak számít, hogy bűntudatom van egy kehely jégkrém után?

Figyelt kérdés
Éppen tömegnövelési időszakban vagyok, és eléggé megkívántam egy kis jégkrémet. Tudom, hogy nem éppen a legminőségibb tápanyagokat sikerült bevinnem vele, és bár tömegelek, és amúgy sem vagyok egy könnyen hízó típus, mégis bűntudatot érzek, hogy nem kajáltam tisztán. Egyébként mindig megpróbálok jól étkezni, csak nagyon ritkán vannak hasonló félrekajálások. Csak én érzem egy kicsit betegesnek a dolgot?

2015. aug. 12. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem. Dettó ugyanígy vagyok vele én is... :D
2015. aug. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nyugi, ez majdnem normalis.:)

Masok is vannak igy.

2015. aug. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

szerintem igen. egyikünk sem élsportoló, egyikünk sem azért csinálja, hogy a megélhetése biztosítva legyen, így aztán valahol meg kell találni az egészséges egyensúlyt a lemondás és aközött, hogy mi fér bele az embernek.


általában egészségesen étkezem, odafigyelek a dolgokra, de azért ha alkalom adtán megeszek egy süteményt, akkor nincs lelkiismeret furdalásom, ezzel persze sosem leszek versenyző szinten, de egy-egy szelet sütitől ha ez nem napi rendszerességű még rossz formába sem kerülök.

2015. aug. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Szergej55 ***** válasza:
Ha ennyit foglalkozol ezzel, akkor többet ártasz magadnak, mintha nem aludnál rendesen, vagy pocsékak lennének az edzéseid. SEMMI értelme.
2015. aug. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval, a bűntudat egészségtelen :) S tökmindegy, hogy egészségtelenebb-e, mint a jégkrém, hisz azt is megetted.


Ha megetted, megetted, kaptál belőle valami pozitívat lelkileg, de ne pörögj már rajta utólag. Akkor ne edd meg máskor. Ezt sosem értettem a fogyózóknál sem.

Nekem viszonylag szigorú étrendem van (bár a testépítőkhöz képest laza. ja, én nem vagyok az, csak egyszer szeretnék valamit javítani a testemen, szeretem az izmokat, hasznosak), de ha fejreállok vele, akkor sem pörgök rajta, nincs értelme. Mondjuk nem tudom, Te mióta csinálod, én alapból igen fegyelmezetlen vagyok, de több évvel az első drasztikusabb életmódváltásom után azért már alakul a dolog, ha megkívánok s meg is eszem valamit, az azért valahol tudatos, van rá időm, hogy átgondoljam, tényleg bevállalom-e az adott ételt. Nincs olyan, hogy hopp véletlenül megettem valamit, de buta voltam :D Vagy nem tudom, az ilyen bűntudatosoknál ez hogy van :)


Nagyon ritkán nincs ezzel akkora gond... Vagy ha a te elveid szerint igen, s komolyan zavara dolog, akkor máskor ne egyél ilyesmit. Nagyon tiszteletreméltó az ilyesmi, hogy valaki mindig maximálisan fegyelmezetten, jól eszik. Nincs vele gond, de a bűntudattal igen.

2015. aug. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele, ez a jutalmad volt. Heti egyszer csinálj egy ilyet, ne többször! Kész.
2015. aug. 13. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 *Glissade* ***** válasza:

Jégkrém házilag:

- 1 pohár NATUR joghurt

- 1 db (vagy fél) turmixolt banán (ehagyható)

- bogyós gyümölcs (pl. málna, eper, cseresznye, ribizli stb.

+ egy kis kanál tetszöleges hozzá való (pl. fahéj, kakaópor, nutella, mogyoró stb.)



Elkészítés: A banánt és a natur joghurtot össze kevered.

Rárakod egyben, préselve a bogyós gyümülcsöket, hozzá adod a tetszőleges hozzávalót.

Formába teszed, pálcikával, vagy anélkül.

Megvárod míg megfagy és eheted. :)

2015. aug. 13. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát normális dolognak nem mondanám...


[link]

[link]

2015. aug. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!