Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért vagyok gyengébb?

Miért vagyok gyengébb?

Figyelt kérdés
kb 3 hete elkezdtem edzeni és 2 hónapja fogyózni. 14/f tudom még elég fiatal vagyok hozzá. fogytam 10kg-ot és szerintem izmosabb is lettem, de nagyon hamar elfárad a bicepszem 1-2 gyakorlat után. Az elején nem volt ilyen, és egy kiadós edzés után mindig 1,2 napig fáj amire edzettem, miért?

2015. aug. 19. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg túl nagy kalóriamínuszban vagy, vagy legalábbis túl kevés szénhidrátot viszel be. 14 évesen még ne vedd olyan nagyon komolyan a szálkásítást, egyél rendesen, szükséged van rá.
2015. aug. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
SZerintem is egyél csak rendesen. Mellesleg szénhidrát kell = erő
2015. aug. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Fogyás közben nem nem lehet izmot felszedni. Alap. Azért vagy gyengébb mert sok izmot veszítettél. Azért fáj mindened mert izomlázad van. Egyél rendesen eddzél rendszeresen, pár hét és rendbe jössz. 14 évesen nem kell fogyókúrázni növésben vagy. A tiszta ételekre fektesd a hangsúlyt.
2015. aug. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

Minimális kalória deficittel dolgozz. TDEE - 10%


TDEE kiszámolására ez elég pontos kalkulátor: [link]


Azon kívül pedig 1 gyakorlatnál nincs többre szüksége a bicepszednek, ha mellette minden mást jól csinálsz. A nagy súlyos edzéssel még kb. 2 évet várhatnál, addig viszont tökéletes alapot nyújtana a saját testsúlyos edzés, kiegészítve valamilyen kardióval.


Illetve a saját testsúly mellett végezhetsz néhány izolációt súllyal, mint pl. oldalemelés, tárogatás, stb., a fő gyakorlatokat viszont hanyagold még.


A saját testsúlyos edzés viszonylag jó alapot fog adni a későbbi súlyzós edzéshez. Főleg a törzsizmok megerősítésére koncentrálj. Calisthenics-re keress rá, de ne hidd el a sok hülyeséget amit arról írnak, hogy mennyivel felsőbbrendű a súlyzós edzéshez képest.


Jó alap a súlyzós edzéshez, és szükséged lesz rá. Ennyi. A kardió pedig egyszerű mint a deszka, abból mehet bármi, ami nem okoz sérülést.

2015. aug. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
Bicepszre eleve nem nagyon kéne edzeni, a legkisebb izomcsoport.
2015. aug. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 *Glissade* ***** válasza:
100%
Nem, mert a körte alakú izom kisebb, mint a bicepsz. :)
2015. aug. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

?

Mi is az?

2015. aug. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!