Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan érhetnék el jobb...

Hogyan érhetnék el jobb eredményt mellizomban? (a többi lent)

Figyelt kérdés

Sajnos a genetikámat tekintve nem vagyok túl szerencsés...ugyanis be van "horpadva" a mellkasom, már 2 éve edzek, és látszik is a fejlődés mindenhol.

Nyilván a mellemen is, de sajnos szerintem a mellizmaim nem a többi izmommal egyenesen arányosan fejlődtek. Hiába edzettem és ettem rendszeresen, és egy kis segítséget szeretnék kérni olyantól aki ért valamennyire a dologhoz, és tudna valami tanácsot, vagy hasonlót adni, amivel orvosolható lenne ez a probléma.

Értelmes, válaszokra vagyok kíváncsi. Előre is köszönöm.


2015. aug. 23. 17:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Senkinek nincsen "behorpadva" a mellkasa. Szar a testtartásod, plusz valószínűleg nem tudsz rendesen fekvenyomni.
2015. aug. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Előre felhívtam a figyelmet, hogy az ÉRTELMES válaszokra vagyok kíváncsi. :)

Sajnálatos módon egyik találgatásod sem egyezik a valósággal, ugyanis teljesen jó a testtartásom, és a fekve nyomást is "szakszerűen" végzem.

Meg tudod...az embereknek egy bizonyos százalékának, ha jól tudom, nem is olyan kevésnek, be van "horpadva" a mellkasa, ez egy születési rendellenesség/ deformitás, nálam egy enyhe verzióról van szó, szóval...ez van:/

Most kicsit okosodtál. :)


Remélem ha lesz vagy lesznek következő válaszok, akkor értelmes, nem bunkó embertől kapom őket.

2015. aug. 23. 18:58
 3/11 Kisboltos ***** válasza:

Ez csak a vázimodban deformitás, nem az izmaidban. Azok ugyan úgy tudnak fejlődni. Sajnos igen, nem látszódik olyan jól, ez ellen sok mindent nem lehet tenni. Van rá műtét, amivel nagyon szépen helyre tudják rakni.

Nekem is van egy ismerősöm, neki is alig látszik a mellizma, de ugyan olyan jól megy neki is a fekvenyomás.

2015. aug. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

ha a bordaketrec és a szegycsont van deformálva,akkor azt nem tudod rendbe hozni semmilyen edzéssel.

esztétikai töltéssel szoktak ezen javítani,mármint a beesett szegycsonton.

2015. aug. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha valakinek mégis be van horpadva a mellkasa, akkor az, mint írták, nem izom kérdése, hanem teljesen strukturális eredetű dolog, tehát nem ide való a kérdésed. A mellizmodat attól még ugyanúgy kell és tudod megedzeni.


Nagy összegben mertem volna fogadni rá, hogy 100%-os formád van fekvenyomásban.

2015. aug. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem is enyhe tölcsérmellkasom van, annyi az egész hogy nyomom a tárogatást mindenhogy mint az állat így a belső rész fejlettebb és nem látszik annyira.
2015. aug. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen, tudom hogy nem az izmaim vannak deformálódva, csak nem olyan szembetűnőek a mellizmaim mint ahogy szerintem kéne lenniük, és ez nagy valószínűséggel a mellkasom beesettsége miatt van...

Tehát ha jól értem akkor ezen nem segít semmi csak a még több edzés, valamilyen szinten.

Vagy a műtét, amit nem szívesen szeretnék:/


Köszönöm a válaszokat, akkor marad az edzés, és hátha még egy kis idővel még kevésbé feltűnővé tehetem ezt a "hibát" magamon. :)

2015. aug. 24. 00:30
 8/11 A kérdező kommentje:
és még annyi hogy ezen túl nagyobb százalékban végzek tárogatást, ha az neked be vállt, akkor biztos nekem is be fog 😬
2015. aug. 24. 00:35
 9/11 anonim ***** válasza:
92%

A tárogatásból csak a gépi tárogatás ad tónust a mell belső részének, a kézi súlyos a külső felét erősiti.


Fekvenyomásnál nagyon figyelj arra, hogy homorítva feküdj a súly alá. A derekad és a pad közé férjen be simán egy ököl. Igy a vállakról a mellre kerül a fő munka.

A leengedés nagyon lassan történjen, a kinyomás pedig mehet kirobbanóan. Lent a súlyt állitsd meg a melleden 5 (!) másodpercig, és úgy nyomd ki.

A max.-od közeli súlyokkal növeld a volument. Max. környéki súllyal menjen legalább 30 (!) ismétlés. Lehet darabolni, pl. 5x6 80kg-al. (csak most mondtam valamit) Ezek legyenek a munkasorozataid, a többi csak bemelegités.

Egy héten mehet 3 melledzés. Pl. Hétfőn-szerdán-pénteken.

2015. aug. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A tárogatás egy mell izoláció, semmilyen más kis izomrostot nem stimulál jobban, mint bármilyen másik mell izoláció. Sőt, ha szűken nyomsz, az se fogja a melled belső izomrostjait jobban stimulálni.


A fekvenyomás negatívjait értelmetlen lassan leengedni, csak feleslegesen terheled a központi idegrendszered, és nem nyersz vele semmit.

A melleden valóban megállíthatod a súlyt, de semmivel nem fogsz több izomrostot stimulálni 5 másodperccel, mint 1-gyel vagy 2-vel.


Annak pedig alapnak kéne lennie, hogy az összetett gyakorlatokat nagy súllyal végezzük, a kivitelezés pedig tökéletes. Feltételezem valami fäsza 5 napos bontáson vagy...

2015. aug. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!