Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Naturálként miért jobb a...

Naturálként miért jobb a teljes testes edzés az osztottól?

Figyelt kérdés
2015. aug. 17. 16:41
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:

1. Sokkal - SOKKAL - nagyobb edzésgyakoriság.

2. Ugyanakkora, de legtöbbször még nagyobb volumen, mint osztottnál.

3. Több ideig fennálló emelkedett fehérjeszintézis.

4. Maximalizálja a regenerációd.


Ez mind jellemző egy bármilyen teljes test edzésre, ezen kívül programonként vannak még egyéb tényezők, amik miatt adott program jobb lehet mint egy 5 napos (vagy akárhány napos) bro-split.

2015. aug. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
63%

1.Az emelkedett fehérjeszintézis az edzést koveto 48 ora után visszaáll az alapértékre. (Szoval befejezed a novekedést)

2. Ahhoz hogy izmos legyél eros is kell legyél, és mint tudjuk gyakorlat teszi a mestert ezt minden más sportban megértik. Kiveve a testepitok akik minden mozdulatot heti 1x gyakorolnak. Erdemesebb heti tobbszor guggolni, fekvenyomni, evezni, felhuzni, fej fole nyomni hogy belédivodjon a jó technika nagy sulyoknál is.

3. Sokan állitjak hogy nekik 1-2 gyakorlat nem elég. Az igazság viszont az hogy 3 sorozattal az osszes stimulálható novekedés 90%-át elérted. Szoval ha csinálsz még +3 gyakorlatot meg vetkozosorozatot mindenfele ilyet azzal max +10%-os novekedest ersz el.

4. Kiegyensulyozott fejlodesed lehet kezdokent. Pl van egy 3 napos osztott hogy mell-kar, láb-has, hát-váll.

Ebben az edzestervben a melled heti 2x kap terhelést a karod is a vállad is, míg a hátad es a lábad kevesebbszer.

5. Tobb kaloriat egetsz ha fokent alapgyakorlatok mennek, szoval tobbet is kajalhatsz.

2015. aug. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
Nem jobb.
2015. aug. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
24%

A teljes testes edzés azoknak való, akik (még) nem tudják teljesen megedzeni az adott izomcsoportot úgy, hogy az tényleg teljesen le legyen gyilkolva.


Ha már valaki eljut idáig, az az esetek nagy többségében jobban fejlődik azzal, hogy heti egyszer kivégzi az adott izmot és pihen egy hétig.


A fehérjeszintézist meg összemosni a regenerációval enyhén szólva is butaság.


Ezen a szinten nem csak az izmoknak kell regenerálódni, hanem az inaknak, ízületeknek is, sőt idegrendszernek is (az ún. agy-izom kapcsolat létező dolog).

2015. aug. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
40%

#3 / #4


Reméltem, hogy beérkezik legalább egy bro a helyi teremből. Megvolt a mai 10 gyakorlatos bicepsz szétgyilkolás, tezsvír? :D

2015. aug. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 Szergej55 ***** válasza:
82%
Őszintén szólva nem értem ennek a vitának az értelmét, ami minden egyes ilyen kérdés alatt van. Én például osztottan edzek. És? Tudom, mindjárt megyek a wc-re betolni a clenbuterol+stana kombót meg az inzulint a seggembe. Ha neked jó a teljes testes edzés, 51%-os, akkor csináld, de hagyj minket békén a térítéssel, cserébe én sem foglak cseszegetni, hogy "csinájjadmánaztamitén".
2015. aug. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem vita, barátom. Ez csupán a ti sötét megvezetettségetek. Nem a VÉLEMÉNYEM, hogy a teljes test edzés minden szempontból felsőbbrendű az osztottnál, hanem TUDOMÁNYOS TÉNY.


Innentől kezdve érvelhetsz ahogy szeretnél, ha nem cuccolsz akkor jobban jársz a teljes test edzéssel. PONT. Ha neked más TETSZIK, akkor más tetszik, de a teljes testtel fejlődnél a legjobban.


Ha az a célod, hogy jól érezd magad, lefáraszd az adott izmodat meg foglald a helyet a teremben, akkor toljad az osztottat. Felőlem azt csinálsz amit akarsz, nekem rohadtul nem érdekem, hogy jól fejlődjél. Mondhatni, leszarom. :D

2015. aug. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
53%

A sajat allitasoddal ellentmondtal magadnak.

Az izmok kb ugyanannyit novekednek osztottal 2 nap alatt mint teljes test edzest koveto 48 oraban csak az osztottal sokkal jobban elintezed az idegrendszered, es az izuleteidet is. Kerdes hogy miert eri meg akkor osztottal edzeni ha az izmaidnak kozel akkora stimulust tudsz adni heti 3 alkalommal.

En a lustasagra voksolok, vannak akik lustak heti 3x guggolni es nyomni es evezni/huzodszkodni

2015. aug. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:

ICF 5×5-tel nagyobb stimulust kapnak az izmok, mint bármilyen osztottal... :D


Heti 75 db NAGY súlyos guggolás (arányosan elosztva) vs. heti egy 4×8-12 közepes súlyos guggolás

2015. aug. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
én az A B napos HST-re esküszöm, csak kell hozzá heti 6 edzésnap...
2015. aug. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!