Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Sokan miért ellenzik a bukásig...

Sokan miért ellenzik a bukásig történő edzést? Hisz elengedhetetlen, nem?

Figyelt kérdés
Az izom kap egy megfelelő intenzitású terhelést, amitől xy ismétlés után belebukik. Így arra készül az izom, ha legközelebb is hasonló terhelés érje, kibírja. Ezért erősödünk, izmosodunk. Nos, ha nem megyünk el bukásig, akkor mégis mi késztesse az izmot erősödésre, növekedésre, ha a jelenlegi erővel, és izommal is képesek vagyunk végrehajtani?
2015. szept. 3. 13:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem is jó néha bukásig edzeni. Én is szoktam de nem mindegyiknél edzem bukásig. Fekvenyomásnál nem szoktam , mert nincs aki segítsen vissza rakni. Itt addig csinálom még kínlódással nagy nehezen de vissza rakom. Ha még is rajtam maradna, kiabálnák egyet és jönne a család le szedni.:) De még nem fordult ilyen elő...
2015. szept. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nem kell bukásig. Mert csak túledzed magad. Aztán úgy legyengülsz hogy 2 hétig még a súlyok közelébe sem tudsz menni. Bőven elég az ha 4-5x8-10 ismétléstől izomfáradtságod lesz. Nem kell addig csinálni amíg be sem tudod hajlítani a karod, vagy hogy egész este a görcs rángassa majd az izmaidat.
2015. szept. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ha minden sorozatban bukasig mesz akkor csokken az összvolumen, szoval kevesebbet nosz, de a mentalis kifaradas no. Szoval tovabb tart az idegrendszerednek regeneralodni. Szoval ritkabban edzhetsz es minden edzes kevesebb izomnovekedest stimulal.
2015. szept. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!