Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Melyik feherje e milyen...

Rácz György kérdése:

Melyik feherje e milyen etrend lenne a legmegfelelobb edzeshez?

Figyelt kérdés
Szinte egész életemben sportoltam, de ennek ellenére is volt feleslegem.Most elhatároztam hogy elkezden keményen étrenddel edzeni stb. Annyi kerdesem lenne hogy mi lenne az idealis etrend es feherje (tipus,fajta stb.) ami a legkedvezobb lenne ehhez??
2015. szept. 13. 19:45
 1/4 Kisboltos ***** válasza:

számold ki. 2-3g fehérje, 3 vagy kevesebb ch, zsírt meg kerülni, persze abból is kell. egyébként az étrendhez nem szükséges a fehérje. azt akkor kell, ha nem tudod másképp megoldani a fent leírt mennyiségek bevitelét.

szóval számolj, tervezd meg az étkezéseid, vásárolj, és ha valami kevés, akkor jöhetnek a kiegészítők.

2015. szept. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

shop.builder.hu


itt vannak segédletek az étrendhez.

2015. szept. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szóval a lényeg, hogy legyen meg a szükséges fehérje és szénhidrátbevitel. Ahogy előttem is írták étrend kiegészítőre csakis kizárólag abban az esetben van szükség, ha nem tudod fedezni szilárd táplálékból a napi fehérje beviteled. Például egy 60 kilogrammos kezdőnek 120g fehérjére van szüksége. Fontos információ, hogy 100g csirkemell 20g fehérjét tartalmaz.

Fehér rizs, barna rizs mehet köretnek illetve fontos, hogy fogyassz kellő mennyiségű zöldséget is.

Egy nap 6-7 étkezésed legyen és lehetőleg edzés után tömegnövelő/vagy fehérje + dextróz, ami célszerű (egyből az edzést követően!!!) Ha este 22:00 órakor fejezed be az edzést, akkor is egyél, és ne hallgass az olyanokra, akik azt mondják, hogy lefekvés előtt ne egyél, és szerintem egy adag tiszta caseint is betolhatsz alvás előtt. Fontos az is, hogy addig semmilyen étrend kiegészítőt ne vegyél, amíg nincs rendben az étrended, mert kb. olyan mintha a pénzed lehúznád a lefolyóba. Először kell egy multivitamin, ami legyen minőségi, és ne az olcsóbbat vedd...például a sciteces mega daily one plust kerüld úgy ahogy tudod. Ha van multivitamin jöhet a fehérje aztán az ízületvédő, és tömegnövelő. Legalábbis szerintem aztán meglehet, hogy a harmadik személy mást mond.

2015. szept. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
illetve fontos megjegyezni, hogy kellő mennyiségű zsírt is fogyassz. Kókuszzsír mehet sütéshez, főzéshez, akkor lenmagolaj, olívaolaj. Tömegeléskor mehet mértékkel némi dzsuva (fűszer, öntet) is. Plusz, ami a legalapvetőbb, de mégis sokan sz**nak rá: VÍZ.
2015. szept. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!