Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Aranyerem lett, le kell...

Aranyerem lett, le kell mondanom a súlyzós edzésről?

Figyelt kérdés

Tegnap fedeztem fel, hogy aranyér alakult ki a tudjuk melyik nyílásnál, és Apu, aki orvos mondta, hogy le kell mondanom azokról a gyakorlatokról, amik nagymértékben terhelik a hasizmokat, a farizmokat és nem emelhetek nagy súlyt ezentúl. Nagyon szomorú vagyok, 3 éve edzem rendszeresen, és pont az említett izomcsoportokra voltam kifejezetten büszke (a vállam mellett), kockás hasam van és kerek fenekem. Családilag mindkét szülőm részéről hajlamom is van rá.


Nagyon szomorú vagyok, sokat öltem abba, hogy így nézzek ki, hogyan dolgozzam ezt fel (régen nagyon vékony gyerek voltam, és az edzés hozta meg az önbizalmam, aminek egy részéről most mondjak le?) Ha úszom, az mennyire tart formában?



2015. szept. 27. 16:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem kell teljesen lemondani az edzésről, bizonyos gyakorlatokkal kell felhagyni. Például guggolás, felhúzás szerintem kilőve. Kezeltetni is lehet gondolom. Ésszerűen meg szerintem lehet edzeni. A nagy súlyú alapgyakorlatokat le kell váltani gépes meg izolációs és egykezes súlyokkal végzett mozdulatokra. Saját súllyal meg lehet edzeni még mellette.
2015. szept. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

[link]



Itt van még például. De írhatsz Bunnynak vagy Karesnek is az edző válaszol rovatban. Nem hiszem, hogy elküld a fenébe.

2015. szept. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hosszirányban terhelő gyakorlatokat se végezz még. Guggolás, Mellről nyomás, vállvonogatás, álló bicepsz például ne menjen. Orvossal is beszélj erről, ne csak apuddal. Egy családtag mindig más, mint egy idegen szakember.
2015. szept. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, el nem tudjátok képzelni, mennyire rosszul érzem most magam.
2015. szept. 27. 17:09
 5/9 anonim ***** válasza:
Csak én írtam egyedül, csak külön-külön jutott eszembe minden. Ha visszahúzódik, akkor szerintem lehet vele jobban edzeni, de én nem javasolnék nagy súlyt. Tehát inkább kisebb súly és magasabb ismétlésszám, nagyon odafigyelve a légzésre. Hosszirányban terhelő gyakorlatokat mellőzve.
2015. szept. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem egyébként herevisszerem volt, bár akkor még nem is edzettem. Óvatosan edzek, odafigyelve. Aranyérre is van hajlamom nekem is, a végbélnyílásom is gyakran tud vérezni. A táplálkozásra is érdemes ebből kifolyólag figyelni. Sok vizet kell inni és rostot fogyasztani.
2015. szept. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az még régen nekem is volt, de sikeresen megműtötték. Köszönöm az eddigieket, sok mindent át kell most értékelnem.
2015. szept. 27. 17:26
 8/9 anonim ***** válasza:

Bunny "szaktudásával" én vigyáznék,túl sok mindent megenged magának a professzor úr...olvastam egyszer az edző válaszolban,a srácnak aranyere volt,erre írta neki,az csak egy kis aranyér sz*rd le,eddz ugyanúgy...

Az aranyeret komolyan kell venni,kezeletlenül,akár polip,vagy rák is kialakulhat legdurvább esetben.Nekem a reparon krém elég jól bevált,tudom ajánlani.Hasazásnál meg tudod azt csinálni,hogy a gátizmaidat befeszíted-ellentartasz-így a végbél nem tud kifelé türemkedni.A függőlegesen végzett gyakorlatok valóban nem jók.Esetleg ha lecsökkented a súlyt,de ez is inkább csak vállazásnál,állva bicepszezésnél működhet,mert pl.a guggolás,vagy kitörés még súly nélkül is okozhat problémákat/saját tapasztalat is/

Úszástól nem leszel túl izmos,sportos,formás testet el lehet vele érni.Emellett sok folyadék,megfelelő növényi rostbevitel,hogy mindig lazán kijöjjön a széklet.És ha lehet,minél kevesebbet ülj.Ezeket tudom mondani.

Az mondjuk valóban jó lenne,ha beszélnél más orvossal,szakemberrel is,megkérdeznéd,hogy mely alternatívák működhetnek/pl.azok közül,amiket írtam/több szem többet lát alapon.

2015. szept. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én is most voltam háziorvosnál, és kiderült, hogy még ugyan aranyerem nincs, de egy kis visszértágulat elkezdődött már. Megkérdeztem, hogy mi lesz ha kijön, megműtik? Azt mondta, hogy igen. A szomszédomban egy szintén fiatal srác, neki is volt, neki is műtötték, és kész. Persze, nem akarok okosabb lenni az orvosoknál, de szerintem kérdezz rá a műtétre, nem hiszem, hogy különösebben kockázatos lenne :)
2015. szept. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!