Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Melyik a jobb tömeg növeléshez...

Mhfuria kérdése:

Melyik a jobb tömeg növeléshez kezdőként? Nagy súllyal pl. : 4x10 vagy kis súllyal pl. : 8x10? Sok oldalon

Figyelt kérdés
Sok oldalon olvastam hogy a nagyobb súllyal kell végezni a gyakorlatokat mert jobban "Meg szaggatja az izom rostokat. (mikrótraumák keletkeznek az izomrostokban) " Tudom hogy megfelelő étrend nélkül mit sem ér az egész de az étrend már meg van csak ezt nem tudom hogy melyik módszer jobb a tömegnöveléshez.
2015. szept. 30. 18:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Kezdőként az a legfontosabb, hogy elsajátítsd a gyakorlatok helyes kivitelezését és kialakuljon az ún. agy-izom kapcsolat.

Ehhez nagyon koncentrált kivitelezés szükséges, amit lehetetlen nagy súllyal végezni.


Tehát kezdőnként kis súly és koncentrált kivitelezés, ez a lényeg, nem az ismétlésszám.

Ezért kell 2-3 hónap átmozgató jellegű edzést végezni, de 8 sorozatot semmilyen gyakorlatból nem kell csinálni, gyakorlatonként 3-4 sorozat az ideális és sorozatonként 8-10-12 ismétlés.

2015. szept. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egy oldalon sem olvastál olyat, hogy nagy súllyal kezd az edzést. Olyat pedig szintén nem, hogy 8x10-zel. Mivel nem 2-3 gyakorlatot kell csinálni egy edzés alatt.
2015. szept. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!