Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit gondoltok erről az edzéste...

Mit gondoltok erről az edzéstervről? Szálkásításnál működhet?

Figyelt kérdés

A:


Squat 3 × 5

Pendlay Row 3 × 5

Power Clean 3 × 5 / Deadlift 1 × 5 (váltakozva)

Bench Press 3 × 5

Weighted Chinup 3 × AMRAP

Standing Cable Crunch 3 × 10


B:


Squat 3 × 5

Overhead Press 3 × 5

Barbell Row 3 × 5

Deadlift 1 × 5

Weighted Dips 3 × AMRAP

Standing Cable Crunch 3 × 10


ABA-BAB


Nyilvánvalóan a cél a legminimálisabb munkával a legtöbb izomrost stimulációja, révén szálkásításról van szó.



2015. okt. 1. 00:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen de ha eddig nem ezt csináltad akkor ne szálkásítás alatt válts hanaem végezd monjduk 2-4 hétig normál kaja mellett.. nagyon drasztikus edzéstervet és étrendet is váltani egyszerre
2015. okt. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem lenne jobb lecserélni A napon a fekvenyomást szűk nyomásra? Vajon mennyi különbség lehet a központi idegrendszert ért terhelés között ennél a két gyakorlatnál?


Nem lenne érdemesebb B napra tenni a pendlay evezést? Révén kisebb terhelést ad az alsó háton, mint a sima evezés, ráadásul B napon mindenképpen deadlift van utána.


Egyébként egy magasabb volumenű és ennél több gyakorlatot tartalmazó edzéstervről térnék át erre. Eddig azt használtam szálkásítás alatt, de már soknak érzem, plusz a haladás is elakadt.

2015. okt. 1. 22:23
 3/3 Sowilo ***** válasza:

Én B napra tenném felhúzás után a pendlay evezést, A napról pedig a sima evezést ki is venném, lévén ott van a súllyal végzett húzódzkodás, amit ha kevésnek érzel, csinálhatsz mondjuk 5x5 ismétlést. Helyből felvétel előtt egyébként sem ajánlott ilyesmit végezni, ugyanaz vonatkozik rá mint a felhúzásra: nem szabad előtte lefárasztanod a hátad, és az idegrendszerednek is frissnek kell lennie. Arra figyelj, hogy edzővel gyakorold be a felvételt. Ha nincs, akkor Fehér Tamás könyvét, és Mark Rippetoe videóját ajánlom. Én a helyedben kábeles hasprést sem csinálnék, inkább mehetne 3x1p plank, tárcsával a hátadon.


Még valami: egyik nap legyen mindig felvétel, másik nap felhúzás. Sosem fogod megtanulni, ha csak heti 1x gyakorlod. Én még azt is ajánlanám, hogy B napon is végezz pár sorozatot üres rúddal, csak hogy rögzüljön.


A progresszió itt hogyan működik?

2015. okt. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!