Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen nyújtóedzéssel tudom...

Milyen nyújtóedzéssel tudom elejét venni az izommerevséget?

Figyelt kérdés

Rendszeresen kondizom, és szeretném elkerülni az izommerevséget. Már kezdem észrevenni, hogy pl járás közben nehezebben megy a vállam hátrahúzása, a mellkasom kihúzása. Az izmaim merevednek, már nem olyan mozgékonyak, erősen be kell feszítenem őket, hogy jó tartásom legyen. Persze ezt hosszútávon nem tudom alkalmazni, csak amikor épp eszembe jut.

Van pár ismerősöm, akik régebb óta kondiznak, és nekik beesett a mellkasuk, a hátuk meghajlott, a csípőjük előredől, a hasuk kidomborodik. Bár izmosak, de ez így egyáltalán nem esztétikus, és én sem szeretnék így járni.

Persze jól lenyújtom az izmaimat edzés után, de ezt én is tudom hogy nem elég, ezért elhatároztam hogy esténként szeretnék tartani egy teljes testes (izom)nyújtást. Tudtok javasolni erre gyakorlatokat? ..vagy bármi megoldást, amivel visszafordíthatom/megelőzhetem ezt a jelenséget?



2015. okt. 9. 12:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Pilates.
2015. okt. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
BAROMSÁG DE ATTÓL NYÚJTS!!!!!!!!!
2015. okt. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hídtartás,gerinccsavarás és lábbicepsz nyújtás.A Fegyencedzők még az L tartást is ide veszik.Ha ezeknek a gyakorlatoknak jól megy a kitartása időre statikusan,heti 3-4 alkalommal,akkor nem leszel merev soha és 10 perc alatt megvan az egész.
2015. okt. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 *Glissade* ***** válasza:

Én power vagy a flow jógát javaslom. A statikus nyújtás ebben az esetben kevés lesz!

Heti 1x jógáz 60-90 percet.

2015. okt. 10. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 *Glissade* ***** válasza:

Honan tudom,hogy edzés után 10 perc nyújtás nem lesz elég? ;)

Onnan, hogy a nyújtásnak is egy külön edzésnek kell lennie.

Te 10 perc alatt leedzel? ;)

2015. okt. 10. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Igen, észrevettem, hogy ez nem elég, ezzel külön foglalkozni kell :)
2015. okt. 22. 14:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!