Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Döntött tözsü evezésnél...

Döntött tözsü evezésnél kicsit érzem az alkarom és a bicepszem is, viszont ha csigán evezek, nem. Ötlet?

Figyelt kérdés

2015. okt. 9. 21:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Másodlagosan terhelődő izmok ezek.

Ha keményen érzed, hogy ezek is bekapcsolódnak már maximálisan, hogy kipréseld az utolsó ismétléseket is.

2015. okt. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Gurtli.
2015. okt. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

*ni

:D

2015. okt. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 *Glissade* ***** válasza:
Azért mondják, hogy a szabadsúlyos gyakorlatok hatékonyabbak, több izmot dolgoztat.
2015. okt. 10. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
hát nem hiszem hogy túl előnyös lenne hát edzésnél ha a terhelés 10-20% elmenne más izomcsoportra... elvégre ez egy koncentrált gyakorlat hátra.
2015. okt. 10. 02:26
 6/10 *Glissade* ***** válasza:

Az evezés mióta koncentrált gyakorlat???

Hány izom is dolgozik, nézzük csak.

Hát, has, farizom, combizom, tricepsz,bicepsz, alkar, még a nyakizmok is. (Némelyiknek csak stabilizáló szerepe van)

Tényleg nagyon koncentránt. ;)

2015. okt. 10. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
bocs, csigás evezésre gondoltam, csak nem irtam. mivel ott ülök a comb és fenék kilőve, és alkaromat is sokkal jobban ki tudom kapcsolni... igazából ez is a kérdés lényege, hogy miért "jobb" a szabad súlyos, mikor a csigás ugy mond pontosabb. (a jobb alatt azt értem hogy ezt a hagyományos evezés szinte az összes hát edzésben benne van, a csigás meg alig alig)
2015. okt. 10. 11:02
 8/10 anonim ***** válasza:
Mégis mi történik ha más izom is dolgozik egy gyakorlatnál? Megijed a hátad és elbújik az öltözőben?
2015. okt. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
csak csak pl ha előtte nap mell bicepsz volt, nem biztos hogy szeretném terhelni a karom.
2015. okt. 10. 14:26
 10/10 anonim ***** válasza:
Tartsál közte egy pihenőnapot. Az amúgy is hülyeség, hogy egy izomcsoportot csak egyszer edzel egy héten (én így csinálom, de ennek más oka van, tudom, hogy nem ez az optimális).
2015. okt. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!