Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Genetikai okokból vagy valami...

Genetikai okokból vagy valami más miatt vagyok gyengébb alsótest gyakorlatokban?

Figyelt kérdés

6 éve edzek. Az étkezésem rendben van, a tömgem szépen jön.

De erre még senki nem jött rá. Megpróbálok részletesen leírni mindent.

Az alkatom:

Széles váll, nagy mellkas, széles hát, keskeny derék és izmos combok. Kockahas nincs de teljesen lapos a hasam, semmi hurka meg pocak...ennyit a testzsírról :D Tipikus, sztereotíp "deltás" alkatom van.

Ezzel nincs is gond, egy neves(mindenki ismeri) testépítő azt mondta egy szemináriumon, hogy arányosság terén teljesen rendben vannak a lábaim, kellően izmosak, fejlettek.


Méretek:

22év/180cm/89 kg (6 éve 51-ról indult...csak azért, hogy a tömeg az jön még mindig szépen.)

fekvenyomás max: 130kg

guggolás max: 130kg

felhúzás max: 127,5kg

--------

A guggolásom és a felhúzásom nagyon gyenge.

Megnézettem a technikámat erőemelőkkel. Jó. Próbálgattam extrém sorozatokkal, 5x5 szériákkal bombázni magam, ilyen-olyan intenzitás és erőnöveléssel,lábnap hétfőn stb...de semmi. Kb másfél évem így telt el. A súlyok nőttek, de a gyakorlatokban az erőm arányai nem változtak. Pedig szeretném, ha végre tudnék egy brutál felhúzást csinálni úgy 170-190 kilóval, ahogy a testsúlyomhoz illene.


Létezik olyan, hogy az izomtapadásaim miatt egyszerűen nem vagyok képes genetikailag nagy súlyokkal dolgozni alsótestben?

Natural vagyok, természetesen.


Ti így az adatok alapján, látatlanban mit javasolnátok, mivel próbálkozzak?


2015. okt. 13. 19:35
 1/1 anonim ***** válasza:
Motivációs gondok lehetnek inkább, szerintem bele vagy zsongva. Kicsit higgadj le és fogj neki újból. Nem 5x5 szériákat kell csinálni, hanem ami neked jó. Az 5x5 egy tökéletes program indulásnak, de később a saját igényeidnek is szabhatod a programodat. Speciel az is lehet, hogy neked magas ismétlésszámokkal kell dolgozni. Ki tudja kinek mi jó? Volt itt régen egy srác aki például 15-30 ismétlésekkel edzett és eredményes volt. Más a standard 8-10-re esküszik. Van aki az alacsony ism. számokat isteníti az égig. Szóval próbálkozni kell. Kitartás!
2015. okt. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!