Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Guggológéppel is ugyanolyan...

Guggológéppel is ugyanolyan eredményeket lehet elérni, mintha smith-géppel csinálnám?

Figyelt kérdés

A konditeremben nincs lehetőség rúddal guggolni, és csak guggológép van, nemtudom, hogy láttatok-e már ilyet, de itt egy kép: [link]

szóval, csak ilyen van, és ezzel akár 70 kg is megy, ami rúddal nem hiszem, hogy menne, de ugyan olyan eredményeket tudok elérni ezzel is? Értem azt, hogy fejlődni fog a fenekem? Persze emellett más gyakorlatokat is csinálok, csak érdeklődöm..:D



2015. nov. 3. 23:41
 1/6 EmiEmii ***** válasza:

Érdekesek a prioritások a teremben, ha ilyen van, egy guggolóállvány meg nincs:D


De természetesen fejlődhetsz. Az izom a terhelést érzi, attól nő. Nem tudja, hogy ez a terhelés most sima guggolástól, vagy ettől jött.


Fontos lehet, hogy sok izom dolgozik, miközben csak a hátadon tartod a rudat. Ezt a "funkcióját" a rúddal való guggolásnak mellőzi a Smith-gép is, mert nem kell egyensúlyoznod.


Esetleg emiatt edz kicsit többet a törzsizmokra.


(Én messze nem vagyok szakértő, de remélem tudtam segíteni.:))

2015. nov. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

javasolhatnám a serleg guggolást,szumó felhúzást 40-50 kilós kézi súlyzóval e helyett,de ha guggoló állvány nincs,akkor gondolom rendes kézi súlyzó park sincs.

de ha ezzel megy 70 kilóval,akkor lehet elég lenne a 20-30 kilós egykezes is hozzá.

a leglogikusabb az lenne ha termet váltanál.

2015. nov. 4. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm:D

Termet nem akarok váltani, mivel 10percre lakok a teremtől és szeretem is:D

2015. nov. 4. 07:35
 4/6 anonim ***** válasza:

Szóval fittnesszterem, és nem konditerem. :D :D


Persze amúgy mehet ezzel is. Így ugyan nem dolgoznak a törzs stabilizáló izmai, de ha ez van, ez van.

2015. nov. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor nem sokat érek vele igaz?
2015. nov. 4. 16:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Dehogynem ! A fenekedet pont , hogy jobban formálod ezzel, mint szabad súllyal, mert rúddal nem tudsz se annyira mélyre menni, se annyira hátradőlni! Azért jobb a szabadsúly, mert azzal majd az összes izmod dolgozik egyszerre, de ez is jó, hidd el! Max csinálsz pár hiperhajlítást törzsre és kész. Emellé gondolom beiktatsz mást is lábra nem?
2015. dec. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!