Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Titeket ért már kellemetlen...

Titeket ért már kellemetlen meglepetésként, hogy a súlyzós edzésnél észre sem veszitek, de talán ez egyik oldal jobban dominál gyakorlat közben mint a másik így az egyik oldal sokkal erősebb?

Figyelt kérdés

Egy kiscsókával vitáztam a funkcionális edzés téveszméiről, aztán bizonyítandó, hogy attól, hogy súlyzós edzést végzek, még tudok én egylábas guggolni, ami első próbálkozásra össze is jött 12db... Aztán ezen felbuzdulva, mivel ilyet még soha előtte nem csináltam, gondoltam ma edzésen kipróbálom, hogy akkor mennyi is megy külömböző alap saját súlyos dolgokból, és pont itt estem pofára, jobb lábbal nagynehezen 15 ismétlés, ballal 2 de azzal is majd bekaksiztam :D...

Amúgy 140 kg al szoktam 8as ismétlésekkel guggolni. Fekvőtámasznál nem volt ilyen, szerencsére egy kézzel sem tudok egykezest :D így meglepi sem volt... Húzódzkodás jobbal megy egy, ballal meg se tudok mozdulni.



2015. nov. 26. 12:46
 1/6 *Glissade* ***** válasza:

Igen, van ilyen.Az erősebb izommal kompenzálod a gyengébbet.

Bár inkább ez saját testsúlynál érvényesül, az izolált konditermi gyakorlatokkal elvileg nemigen kéne lemaradt izomnak lennie...

2015. nov. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mindenkinél van ilyen, nagyon nehéz teljesen azonos erőszintű izomzatot létrehozni. DE! Tegyünk különbséget az erő, és az izomméret közt. Mert ugyan nyilván van összefüggés, de a kapcsolat nem egyértelmű, vagy lineáris. Attól még hogy erősebb a jobb oldalad, nem feltétlen kisebb az izomzatod a bal oldalon.


Ami meg másik, és mindig kiakadok, amikor valaki elkezd a funkcionális edzésről papolni:

mesélje már el nekem valaki, hogy mi a funkciója az egy lábas guggolásnak? Vagy a fekvőtámasznak? Milyen élethelyzetben jön elő az hogy tök jó hogy te 40 húzódzkodást tudsz csinálni, vagy egy dragonflag-et, muscle up-ot?


Egyáltalán mi az hogy funkcionális edzés? Tudjátok mi (szerintem)? Az, hogyha egész nap csatornát ásol, és este elmész konditerembe, az ellenkező oldaladra edzeni, mint amivel egész nap dolgoztál. Pont azért hogy ne legyen kiegyensúlyozatlan az izomzatod, ami mozgásszervi gondokhoz vezet. Ennek van funkciója. De rúdon pörögni, mert az menő (és lássuk be a street workout nagyban épít erre: olyan dolgokat csinálsz ami tök "menő"), az számomra sehol nem funkció.


Vagy: funkcionális edzés, ha egy szkanderbajnok megfelelő izomcsoportokat edz. Mert annak az a funkciója hogy ő jobb legyen szkanderban. Ugyanígy: ütéserőt növelni. Futóknak ugyanígy van olyan edzés ami azt a funkciót látja el hogy javítson a robbanékonyságon, vagy épp a gyorsaságon.


Huh, na kicsit bele lovaltam magam. Másnak mi a véleménye erről? Tudom hogy vannak itt SW-sek is, és messze álljon tőlem hogy leszóljam őket az edzésmódszerük miatt. Vagy crossfittesek, fegyencesek, bárki.

2015. nov. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
a vitában a funkcionális edzésről a te oldaladon álltam :) meg állok is.
2015. nov. 26. 14:52
 4/6 anonim ***** válasza:
A Street workoutos rúdon kalimpálózás funkcionális edzés. Az a funkciója hogy mégjobban kalimpáljunk a rúdon. Ennyi.
2015. nov. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezzel most kb azt írtad le, hogy: "teljesen igazad van".

köszi

2015. nov. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, mert igazad van. :D
2015. nov. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!