Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Konyhai mérleg vs hús?

Konyhai mérleg vs hús?

Figyelt kérdés
Vennétek egy mérleget, vagy inkább húsra, zöldségre költenétek a mérleg árát? Fogyásomat tudom követni, boltban is úgy kérem, hogy 500g csirkemell vagy comb. Azon nem kell méregetni semmit sem. A kaja készítésnél meg úgy van. Kiszámolva nekem minden, hogy egy púpos evőkannál liszt,zabkorpa stb... Ha burgonyát érek akkor is 500g veszek, haza jövök meg pucolom és nagyjából 470-480g marad tisztán. Nem kell semmit sem méregetni kivéve a rizst. Na avval bajba vagyok. Ha most mondjuk 5 nagyjából egyenlőre részre elosztok 1kg rizst. Abból a 200g rizsből, ha meg főzőm lesz, vagy fél kiló... Vagy ezt is szárazon kell mérni? Egy 3dl pohár rizsből, egy szép lábos zsír jön ki. Ha Össze hasonlítom, a 500g burgonya és 500g zöldséghez képest, a rizs valami 3x több...

2015. dec. 5. 09:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy ez már csak az én fixáltságom, de a "nagyjából" és az "ez kb." számomra nem mértékegység. 500g csirkemellet nem egyben eszed meg, hanem lepucolod, kivágod belőle a felesleges részeket. Mennyi marad utána? Lehet, hogy csak 430. Egy evőkanál liszt annyi, amennyi. És ha mondjuk 1,5x akkora volt a kanál, amivel mérték azon az oldalon, ahonnan olvasod, akkor többel számolsz?


Amúgy nyilván szárazon kell mérni a rizst is.

2015. dec. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egy evő kannál az egy evő kannál.:) Most ha egy átlagos evőkannál mérik, és én az akkor nagyjából ugyan annyi. Most ha ez határozná meg a fogyásomat, akkor a következő héten már nem púpozom annyira meg. Most egy filézett csirkemellen mit kell pucolni? Meg mosod, szeletekre vágod és kész. Meg nézzem hány szelet van. És úgy osztom el étkezésenként, hogy mindenhova ugyan annyi szellet jusson.:D
2015. dec. 5. 10:13
 3/8 Cortez70 ***** válasza:
100%
Szàrazon mérünk mindent. Ha te nem akarsz mérni az a te dolgod. Nekünk mindegy. :)
2015. dec. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

akkor fogysz, ha kcal mínuszban vagy, tömeget akkor növelsz, hogy pluszban... lehet divatos értékeket követni, de legjobban akkor jársz, ha kitapasztalod miből mekkora mennyiség, hogyan hat a szervezetedre... én pl a divatos 4*ch 2*fehérje 1*zsír -aránnyal tömegnövelésnél már úgy zsírosodok mint egy hízó...

tehát sokkal jobb út, ha kitapasztalod mekkora mennyiség kell, hogy ezt milyen mértékegységben, grammban, vagy valamilyen mérőkanállal, szemmértékkel stb-vel teszed, az a szervezetednek édes mindegy.

2015. dec. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy evő "kannálal" mérek én neked 5 grammot és 15-öt is. Az, hogy spórolni akarsz egy mérlegen, az a te nyomorod, de akkor legalább ne győzködj másokat az igazadról.
2015. dec. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi #5
2015. dec. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
az egy dolog, hogy tudsz 5grammot is meg 15 grammot is rakni egy evőkanálba, de ha nem vagy totálisan szellemi fogyatékos, akkor szemre be tudsz lőni 2 evőkanálba ugyanannyi mennyiséget... és ha kitapasztalod, hogy hány ugyanakkora kanáltól fogysz vagy nősz, az semmiben nem különbözik attól, mintha grammoznál egy mérleggel... csak több vele a macera...
2015. dec. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A mérleget egyszer kell megvenni, a kaját úgymond rengetegszer (mindig). Simán a mérleget venném.
2015. dec. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!