Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tudok még erősebb lenni...

Tudok még erősebb lenni fekvenyomásban?

Figyelt kérdés
180 cm magas, 80 kg vagyok. 3 éve edzek keményen, kondiba 3 hete kezdtem el járni, előtte csak itthon edzettem szabad súllyal. Még táplálékkiegészítőt sem szedtem még. 100 kg-ba 5 szokott menni, mindig változtatok az edzésen, hol kis súly, nagy súly, alacsony, magas ismétélsszám, stb... Úgy érzem, hogy feljebb nem nagyon tudom már tornázni, bár a konditerem még nyitott egy kis lehetőséget (gépek használata brutál mellezéshez, meg vállból nyomás Smith gépen már sokat segített). Szerintetek ugyan ilyen felállással (ugyan ilyen testsúly, és kaja, meg edzés mellett) Meddig tudok vajon felfejlődni fekvenyomásban?
2015. dec. 8. 22:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kaján fog múlni a dolog. Ha eddig nem figyeltél a kajára, akkor ott is maradsz. Kezdj el rendesen enni.


Nekem nagy célom volt a 120 kg-s fekvenyomás. Az istenért nem ment, 115 volt a max. Semmit nem tudtam a táplálkozásról, de aztán hallottam ezekről a "porokról" és vettem egyet, fingom nem volt róla, hogy mi. Ráadásul egy MRP volt, ami lényegében egy lassú felszívósású, rostokkal tele nyomott tömegnövelő, nem is edzés utáni formula. Elkezdtem szedni, egyből lett változás, ha nem is sok, mert kiment a 120. De nem tudtam nagyon túllépni ezen.

Utána elkezdtem cikkeket olvasni a bodi.builder.hu-n és ráakadtam a Sárga Kapszula című könyvre, amit elolvastam, megértetem az alapokat. Összeállítottam egy étrendet (szarul, mert nem nyersen mértem a dolgokat)

és egyből megerősödtem, de nagyon. Korábban két évig szaroztam a 120-szal, most két hónapon belül a 140 is kiment.

Azóta is csinálom, most már a 140-nel szériázom is és bár lassan, de még fejlődök.

2015. dec. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De milyen testsúllyal?
2015. dec. 8. 23:35
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Fekvenyomo mesterektol kell ellesni a titkokat! (Meszaros Laszlo)

Egyebkent egy szint utan evi 10 kg-os fejlodes szamit jonak.

Magadnak kellene megfigyelned, hogy melyik szakasz megy a legnehezebben, es azt a szakaszt jobban megedzeni. Altalaban a felso szakasz szokott gyengebb lenni, ahol a tricepsznek kell jobban dolgoznia. De ki tudja nalad mi a helyzet.

2015. dec. 9. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez még nem a potenciálod vége.

Étrend legyen az első.

2015. dec. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2! 90 körüli.
2015. dec. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Arnold,140-el Szériázol?

Azt megnézném.

2015. dec. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem egy emberfeletti dolog. Ha három-négy évig komolyan veszed a dolgot, átlag genetikával simán hozható.
2015. dec. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
1,5 * testsúly az elérhető fekvenyomás átlag emberre nézve, jó étrenddel.. Ezt ő még át is lépte. Nyilván jó az étrend és van egy erős alap. Ennyi.
2015. dec. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!