Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Súlyemelő cipőben lehet...

Súlyemelő cipőben lehet Crossfitezni?

Figyelt kérdés
Később szeretnék venni egy crossfit cipőt, ha majd egy ideje nyomom már de addigis jó ha súlyemelő cipőben csinálom?(Adidas powerperfect-em van)

2015. dec. 10. 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy.
2015. dec. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
crossfit cipő?? egy sima sportcipő is megteszi...
2015. dec. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hello!


Háát...az attól függ, hogy milyen a WOD.

Ha van benne futás, box jumps, húzódzkodás, muscle up...akkor tuti halál :-)

Ha több a súlyemelős rész, akkor persze azért túl lehet élni benne.


A súlyemelő cipővel két baj van tulajdonképpen:

1. Nagy a súlya.

És mondhatjuk, hülyeség és annyira nem is...de az x-edik húzódkodás után már olyannak fogod érezni, mintha beton húzna le a mélybe :-)

stb...

2. Túlságosan merev és stabil...ami olimpiai súlyemelésnél kifejezett előny /hisz' erre találták ki/, de tulajdonképpen minden másnál hátrány.

Ezért fejlesztették ki a crossfites cipőket - csak a fenti hozzászólóknak, ha érdekli őket -, hogy olyan hybrid-et csináljanak, amiben lehet olimpiai súlyemelést csinálni /nagyon stabil sarokrész/, de azért minden más egyébre is alkalmas lehet.

Nem egyszerű játék ez, pellengéren táncolnak, hogy a legjobb cipőt össze tudják hozni. És igen, egy jó idő után, ha már "komolyan" nyomja az ember, igenis nagyon sokat számít a jó cipő...

De való igaz...ez ráér addig.


Ennél fogva azt tudom javasolni, hogy alapból tényleg egy hagyományos sportcipőben menj és úgy gyakorolj, aztán ha súlyemelős rész van, akkor vidd magaddal az adidasod és majd átveszed ott menet közben.

Általánosságban ez jobb megoldás, mint végig lifterben nyomni...

Dehát tapasztald majd ki magadnak.


Crossfites cipő terén meg két jó lehetőség is van, a Nike Metcon /bár abból már érdemes kivárni a 2-es verziót, pár hónapon belül jön/ valamint a Reebok Nano.

Mindkét cipő legfrissebb verziója már nagyon jó cipő, ízlések és pofonok kinek melyik jön be, melyik a kényelmesebb.

NE márkanév alapján dönts majd ez fontos, hanem, hogy mennyire érzi jól magát a lábad benne!


Hajrá! :-)

2015. dec. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#3

Köszönöm! Sokat segítettél:)

2015. dec. 16. 06:28
 5/5 Dogmatix91 ***** válasza:

Csak megerősíteni tudom a 3. hozzászólót. Én nyomtam már boxjumpos, futós wodot emelőben és nem olyan kellemes. Meg lehet csinálni, de boxjumpnál pl a tng elég fura mert odaveri a sarkad, futás közben meg úgy néz ki az ember, mint aki beszart. Még annyi, hogy az emeléseket se mindig emelőben csináld, mert be fog merevedni a bokád (tapasztalatból mondom).

Reebok Nano 4.0 már megfizethető és elég jó kis cipő szerintem. Én bátran ajánlom CFre :)

2015. dec. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!