Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy ilyen edzés után hány...

Egy ilyen edzés után hány napot kellene regenerálódnom? Természetesen naturálon!

Figyelt kérdés

Edzésterv: Teljes testes, alapgyakorlatokkal.


-Fekvenyomás vagy tolódzkodás

-3x10

-2x25-50

-Húzódzkodás vagy döntött törzsű evezés

-3x10

-2x25-50

-Húzódzkodás alsó fogással vagy állva bicepsz rúddal

-3x10

-2x25-50

-Vállból nyomás egykezessel vagy katonai nyomás

-3x10

-2x25-50

-Guggolás

-3x10

-2x25-50

-Vádliemelés

-3x30

-Vállvonogatás

-3x30

-Lábemelés vagy hasprés

-3x30


Mindegyik gyakorlatból először az alacsonyabb ismétlésű 3 sorozatot végzem el. Itt fokozottan ügyelek a terhelés növelésére, és hogy edzésről edzésre jobb legyek. Általában akkora súlyt választok, amiből olyan 3x5 megy, miután elértem a 3x10-et, emelek.

Ez után jön a magasabb ismétlésű rész. Itt akkor emelek a terhelésen, ha elértem a 2x50-et.


Nagyjából 60-90 perc alatt lenyomom, mondani se kell, hogy kimerít egy ilyen edzés, ülni nem bírok utána.


Egyébként fejlődöm, erősödöm vele.


De mit gondoltok, hány napot regenerálódjak, főleg, hogy egyre nagyobb súllyal dolgozom? Jelenleg két napot pihenek egy edzés után.


Egyéb megjegyzéseket, intelmeket is szívesen fogadok!


2015. dec. 13. 16:30
 1/3 A kérdező kommentje:
A gyakorlatokat felváltva végzem. Egyik edzésen pl fekvenyomás, a másikon tolódzkodás.
2015. dec. 13. 16:31
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ahogy nő a súly, szükséged lesz akár 4-5 napra is.. Ha megtorpansz, több napot iktass be.


Annyit hozzátennék még, hogy kipróbálhatnád a 3x10 helyett mondjuk a 3x4-6-t.

2015. dec. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Cortez70 ***** válasza:
Kèt nap pihi elég. Sőt ha megnèzed a teljes testes terveket, akkor minden màsnap van edzès. De úgyis èrzed, hogy tudtàl-e regeneràlódni.
2015. dec. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!