Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Magas, vékony vagyok (kb 177...

Magas, vékony vagyok (kb 177 cm,62 kg). Kondival és futással tervezem rendbe hozni magam. Milyen tippeket, tanácsokat tudtok adni?

Figyelt kérdés

22 vagyok. Első hogy leteszem a cigit, tudom.

Szeretnék izmos lenni, nem agyon kigyúrt, hanem szalkas, hasznos izommal.

Barmilyen tanács jól jön


2015. dec. 25. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Nyugi, nem vagy azért nagyon magas. Ez inkább előny.

"Agyonkigyúrt" naturálban nem leszel sose ne izgulj. Olvasd el a Sárga Kapszulát.

Első körben átmozgató edzéssel kezdj.

Google:Alapismeretek (ez egy rövidített verzió a Kapszuláról)

2015. dec. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Cortez70 ***** válasza:
Nem vagy magas. Kigyúrt állat meg sosem leszel naturàlban, szóval no para. Olvasd el amit az első ajànlott.
2015. dec. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kicsit magasabb vagyok, mint Te, és ugyanennyi idős koromban pont ennyi volt a súlyom. Elkezdtem edzeni, pár év alatt fementem 80 kg körülire, amit tartok azóta is. Tisztán naturálban, sőt táplálékkiegészítőt sem használok. Csak egészségesen és fehérjedúsan étkezem.

Futás, bringa is megy mellette. Mostanában saját testsúlyos edzést + crossfit-et csinálok.

Úgyhogy rajta, szerintem menni fog. A dohányzást hagy el. Én sosem csináltam.

2015. dec. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kiváncsi kalandozó!

Tudsz ajánlani nekem étrendet, edzéstervet?

2015. dec. 25. 22:52
 5/5 anonim ***** válasza:

Edzésterv: 

Eleinte konditeremben súlyzós edzést csináltam: szabad súlyok + gépek. Kezdetben teljes testes, később osztott edzésterv, ilyeneket sokat találsz a neten illetve újságokban. Ha valamelyik nem jön be vagy már unod, simán továbbb lehet lépni. Nem ragaszkodom szigorúan a tervhez. Ha épp valamihez nincs kedvem, akkor nem csinálom, ha meg jól megy, abból többet is. Ha valamelyik testrész le van maradva, akkor arra fokozottan figyelek. Több különböző gyakorlatot csinálok rá. Akár egy edzés keretében is visszatérek hozzá, miután valami mást csináltam. 

Mellette úsztam, bringáztam és futottam is. Volt egy ismerős társaság, akik triatlonoztak. Elkezdtem velük járni. Eljutottam 3 ironman-ig. Utána időm sem volt rá meg motivációm sem volt már annyi, így abbahagytam. 

Amikor kezdett bejönni a crossfit Magyaroszágon. Rátaláltak egy nagyon jó helyet profi edzővel. Csináltam vagy két évig, amikor megszűnt a hely (Sporttemplom Budapesten a Rákóczi úton. Most megint nyílni fog ott valami). 

Kis megszakítás után a crossfit-et most is csinálom. Ezenkívül járok egy saját testsúlyos edzésre. Mostanában csoportos edzésekre járok: saját testsúlyos + crossfit. Normál edzőterembe ritkán, bár érzem, hogy a többi edzés mellett lemaradt izomcsoportok miatt jó lenne. 

A nagyon bonyolult gépeket nem szeretem: alapgyakorlatok + egyszerű eszközök jönnek be. 


Étkezés: 

A család eleve aránylag egészségesen étkezik, így ezt szoktam meg. Sok fehérje szárnyasok + tejtermékek formájában + zöldség, gyümölcs. Sok túró, joghturt, kefir. A húsfélékből gyakorlatilag amúgy is csak a csirke és pulykamellet szeretem, így ez nem gond. A munkahelyi étkezdében ezt vagy ötféle formában meg tudják csinálni, így fel sem tűnik, hogy voltaképpen mindig ugyanazt eszem.  Az étrendet sem veszem annyira szigorúan. Ha más ízlik, akkor mást eszem. 

Van egy dolog, amiben nehéz tanácsot adni: testalkatilag száraz vagyok, nem marad meg a zsír a családon. Extrém példa: egyszer 4.7% testzsírt mértek. Ők is csodálkoztak rajta, hogy ilyet még nem láttak. Ezt nehéz utánozni, aki genetikailag nem ilyen. 


Mondtak nekem különféle tanácsokat, pl. hogy vedd nagyon komolyan az edzést vagy éppen az étkezést... Sosem vettem annyira komolyan, mert ez egy hobbi. Azért csinálom, hogy jól érezzem magam. 

2015. dec. 27. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!