Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az normális hogy guggolásnál...

Az normális hogy guggolásnál felemelkedik a sarkam és nem tudom telitalppal csinálni?

Figyelt kérdés
A családomban is mindenki képes telitalppal mélyra guggolni (most csak simán súly nélkül gondolom) kivétel én. Régebben volt egy bokahúzódásom de az csak egyik lábra volt és amúgyis kétlem hogy az lenne az oka. Most hagyjam úgy ahogy van vagy valahogy tornáztassam hogy hátha képes leszek feljebb hajlítani a lábfejem. Egyébként súllyal úgy szoktam guggolni hogy felemelkedik a sarkam. Másképp nem tudom.

2015. dec. 31. 17:51
 1/9 anonim ***** válasza:
hogy emelkedik fel a sarkad, ha azon van a súlypont? fizikailag lehetetlen.
2015. dec. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tegyél valamit a sarkad alá, akár két kis tárcsát, semmiképp ne emelkedjen fel!
2015. dec. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Boka mobilizáció.

Keresgélj ilyen videókat, és menni fog megint.

youtube: ankle mobilization

squat mobilization

ankle stretch

squat stretch

2015. dec. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 *Glissade* ***** válasza:

Igen baj!!!

A sarkadnak lent kell lennie!

2015. dec. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Glacierous ***** válasza:
Sokan vannak,akiknek ez a problémájuk.Ráállhatsz az alátétre,de így nem szabályos a guggolás.Keress rá a boka mobilizációra.Hamar menni fog teli talppal is a guggolás.
2015. dec. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Probald ki a guggolast Smith gepen, ott joval elorebb lehet tenni a labakat a rud vonalahoz kepest es nem emelkedik fel a sarkad, mert azon van a sulypont. Nezesd meg a technikad egy szemelyi edzovel. Ezert nem fog penzt kerni szerintem. Lehet, hogy tul melyre guggolsz. Sullyal az sem szerencses, mert behajlik a gerinc also szakasza.
2016. jan. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Glacierous ***** válasza:
Smith gép nem olyan,mint a rendes guggolás és valószínűleg ott is felemelkedne a sarka.Nyújtani kell a bokát és akkor menni fog teli talppal.
2016. jan. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Smith gép egyetlen dologra jó: megerősíteni, és rögzíteni a rossz technikát.

Leírtam: boka mobilizálás. Mondjuk a jó guggoláshoz nem árt (KELL) a csípőt is, de a kérdés nem ez volt.

Egy napi 5 perces nyújtással helyretehető a dolog. Guggolás előtt nyújtasz, már jobb lesz a helyzet, de egy hét után meg már fix hogy lent marad a sarkad. Addig nem árt ha van bokaalátét, de nézni is kell anélkül hogy mennyi a javulás.

2016. jan. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A falnál a nyújtást csinálgatom naponta többször és már most van javulás.
2016. jan. 2. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!