Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hát és gerincfájdalom?

Hát és gerincfájdalom?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olyantól kérnék tanácsot aki edzősködik konditeremben. 3 évig heti 4-szer jártam kondizni, amit abba kellett hagynom 2 éve munka miatt :-( Most nagyon be vannak rozsdásodva a csontjaim és az izmaim is elgyengültek, továbbá eszeveszettül fáj a hátam közepénél a gerincemnél. Sajnos olyakor 12 órás egy helyben ülő munkát kell végeznem. Muszáj lenne valahogyan újra tornáztatni magam, mit ajánlotok? Amit tudok, hogy súlyemelésre vagy olyasmire amit korábban csináltam esélyem sincs annyira be vagyok ragadva annyira meg vannak meredve az izmaim és annyira nem mozognak jól az ízületek sem. Ki mit tanácsol, hogyan kezdjek neki? Köszönöm, egy 40 éves férfi.

2016. jan. 3. 19:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Az első és legfontosabb a mély hátizmok és hasizmok megerősítése, amit otthon is el tudsz végezni, addig mást nem csinálnék.
2016. jan. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Én ugyan nem edzősködöm, a gyógytorna területén dolgozom, de mindenképpen javasolnék egy általános állapotfelmérést, izmokra, mozgásokra, terhelhetőségre. Egy saját "felerősítő" gyakorlatsor összeállítása is jó lehet kezdetnek, aztán fokozatos felépítéssel mehet edzés.

Ha gondolod időpont egyeztetés után kezdhetünk egy állapotfelméréssel!


Üdv: Pap Andrea, gyógytornász

2016. jan. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!