Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Protein port mézzel keverni jó?

Protein port mézzel keverni jó?

Figyelt kérdés
Azt olvastam,hogy kell szénhidrát is,hogy jól fel tudjon szívódni a fehérje..erre a célra megfelel a méz is?

2016. jan. 4. 11:41
 1/8 anonim ***** válasza:
jezusom. Napi hulye otlet.
2016. jan. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Cortez70 ***** válasza:
100%
Nem kell ch a felszívódáshoz, pláne nem méz ami főleg fruktóz. Ha mindenképpen ch-t akarsz mellé, akkor pufirizs vagy darált zab.
2016. jan. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A protein alapból édes, még jobban azzá tennéd? Furcsa ötlet.

Vízzel rázd össze, mellé a zab, amit Cortez is írt.

Vagy megiszod vízzel (esetleg tejjel), kb. 1 óra múlva meg ehetsz szilárdat.

2016. jan. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mézzel semmiképp, ahogy írták előttem is, hibátlan.
2016. jan. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ha jól tudom,dextrózzal keverik, olvastam ilyet több helyen..persze a méz nem ugyanaz,sőt, csak gondoltam hátha jó szénhidrátnak. Köszönöm a válaszokat!

Egyébként nem olyan édes,amit én használok. Kedves első, neked pedig szép napot!:)

2016. jan. 4. 15:37
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem kell a felszívódásához ch.A méz meg állítólag egészséges...semmi többet nem tudok elmondani.
2016. jan. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 tap bela ***** válasza:
Lássuk a mézet, mint az egyik legismertebb alternatívát. Sokan azt gondolják a méz egészségesebb, mint a kristálycukor, de valójában több kalóriát, és szénhidrátot tartalmaz, mint a cukor. 100g kb. 330 kcal. Előnye, hogy az erőteljes édes íze miatt kevesebb is elég belőle, mint a kristálycukorból. Minél sötétebb fajtát választunk, annál erősebb ízt kaphatunk, és magasabb ásványi anyagtartalmút. A méz kb. 180 féle hatóanyagot tartalmazhat. Ne feledkezzünk meg a méz rendkívül magas enzimtartamáról sem. Bár ez utóbbi mennyisége egy 40 °C hőmérséklet kezelés esetén bomlásnak indul. Továbbá a méz mint cukor alternatíva mögött sorolható érv a propolisz is.
2016. jan. 6. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 tap bela ***** válasza:

A fehérje biológiai hasznosulása, mondjuk a felszívódása a benne lévő bioaktív frakcióktól és az össz. esszenciális amino mennyiségétől és arányától függhet. Bármennyire hihetetlen vannak ugynevezett halott fehérjék, amikből a bioaktív frakciókat kinyerik. Értéktelenek.


Ha nem szeretnél sok szénhidrátot a fehérje mellé, akkor kiválthatod mondjuk glutamin hozzáadásával. 5.990Ft/kg-os áron már be tudod szerezni. A fehérje biológiai értékét tudod növelni akár EAA, BCAA vagy mondjuk l-leucin hozzáadásával is. 500g leucint már 5.200Ft-ért be tudsz szerezni, és 5g is elegendő/adag.


Illetve vannak inzulszintet stimulálok, amik nem cukrok, de az agy azt érzékelik.


Ellenben azért arra figyelni kell hogy szénhidrátra a szervezetnek egy alap mennyiségre szüksége van.


És ugye vannak az élelmiszerek, mint mondjuk a banán, az avokádó, stb. stb. amelyek rostban, enzimekben gazdak szénhidrátforrások.

2016. jan. 6. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!