Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A fehérje port mibe jobb...

BTzone509 kérdése:

A fehérje port mibe jobb keverni vízbe/tejbe?

Figyelt kérdés

A fehérje port mibe jobb keverni vízbe/tejbe ? És mért ?

Köszönöm a válszokat!



2014. ápr. 11. 19:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

A tejsavófehérjét a tesjből bonyolult eljárással választják ki, elkülönítve a cukrot, zsírt, allergént anyagokat, (jobb esetben) ezt aztán visszakeverni a tejbe elég nagy hülyeség szerintem. Bár én elfogult vagyok, óvodás koromban egyszer hánytam tőle, azóta nem iszom meg.


Diétába csak vízzel, tömegelésnél ha nem vagy rá érzékeny és szereted, tőlem mehet akár tejjel is.

2014. ápr. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Tömegelésnél is legfeljebb reggel/nap közben, edzés után vízzel, ezer oka van, használd a keresőt.
2014. ápr. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
33%
Mennyisége miatt választják ki a tejből és nem a zsírok miatt. A zsír is fontos a szervezetnek. Nem hülyeség tejbe visszakeverni! A tejben kb. 80% kazein van és igen csekély a tejsavó amit úgy imádunk. Na szóval sok tejet kéne inni ahoz mint aki csak egy pohárral gurít le. Amúgy a tej is már tejporos vacak. Azzal kevered amivel akarod (tej, víz).
2014. ápr. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Eddig tejjel ittam mert szerintem finomabb ... de regnap az egyik haverom azt mondta hogy a tej megköt és nem szívódik fel olyan gyorsan.
2014. ápr. 12. 01:54
 5/21 anonim ***** válasza:
0%

Ja mint a cement. A tej az atyja a dolognak hisz abból van kinyerve. Ez olyan mintha egy öt éves kisgyerek oktatja ki az apját a szexről. Nem véletlen a tejben van a legjobb fehérje. Plusz nem véletlen van olyan tápanyagok is benne amik a szervezetnek fontos.

Csak olyan félelem támadja meg egyeseket, hogy azért nyerik ki belőle, mert a tej nem jó. Valószínűleg lassítja. Nem tudom miért rossz a tej mikor sok értékes dolog is van benne.

2014. ápr. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Én véleményem az hogy vízzel mert a tej állítólag lassítja a felszívódást, ugye van benne azért zsír is. De ki melyiket látja jónak.
2014. ápr. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
22%
De mi lassítja? Persze jó vízzel is, de miért lassítja a tej? Elmondanám nektek, hogy a kazein is lassú felszívódású és én mégis attól jobban fejlődtem mint a tejsavótól. Mi a baj? Más is keveri tejjel a port és szépen fejlődik. Persze a víz olcsóbb is mint a tej. Meg senkit nem akarok rábeszélni a tejre, de nem értem miért kell félni a tejtől. Nem fog belassítani!
2014. ápr. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
77%

"De mi lassítja? Persze jó vízzel is, de miért lassítja a tej? Elmondanám nektek, hogy a kazein is lassú felszívódású és én mégis attól jobban fejlődtem mint a tejsavótól. Mi a baj? Más is keveri tejjel a port és szépen fejlődik."


Mi lassítja? A tejben lévő zsír "körülveszi" a fehérje óriásmolekuláit, és így lassabb a felszívódás, ilyen egyszerű. Egyetlen tényező alapján pedig nem kéne összehasonlítani bárki fejlődését. Mert lehet, hogy "más is keveri tejjel a port és szépen fejlődik", de más meg parizeres zsömlén és kakaós csigán alapuló étrenddel sokkal több izmot épít, mint én. Konklúzió: Parizert és kakaót kell enni, mer' attól gyün a tömeg. Nem. Egyetlen szempontot kiemelve, majd azt beállítani minden okozójának, majd elégedetten bólogatni a hülyék szokása, szokjunk le róla.


A turmixot vízzel kell inni. Ha számít Neked annyira a fejlődésed(amelyet nyilván nem létfontosságúan befolyásolja, de mégisazé'), akkor iszol kicsit kevésbé tökéletesen kellemesen krémes állagú turmixot. Ha meg nem, akkor a Te bajod, de ne hirdesd másoknak, hogy így köll ezt meg stb.

2014. ápr. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Hú az a 1,5%-os zsírszegény tej... Ilyen beszólással én is szólhatnék. Amiről beszélsz az vicces. Nem mondtam, hogy parizert köll enni te gyökér. Tejről van szó. Azzal, hogy megmagyaráztad hogy a zsírtól lassú akkor városi vagánynak érzed magad. Gratulálok. Szólj be parasztosan. Eszed meg a seggedben:D
2014. ápr. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Nem tudom feltűnt neked e hogy a fehérje por is tartalmaz zsírt.
2014. ápr. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!