Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzek, de nem leszek testesebb...

Edzek, de nem leszek testesebb, miért?

Figyelt kérdés

Az lenne a problémám, hogy nem testesedek. Ez miért lehet?


19 éves vagyok és 16 évesen kezdtem el edzeni. 57 kiló voltam mikor kezdtem és 7 hónap edzéssel elértem a 70 kilót. Utána abbahagytam és csak elvétve edzegettem pár hónapot. Eredményeimért dicsértek más sokan, de nem értem mire fel.


A legnagyobb problémám az, hogy olyan "kicsike" vagyok attól függetlenül, hogy izmosodok. Most újra kezdtem edzeni 4 hónapja. Jelenleg tömegelek, és hízom elég keményen de inkább kövérnek érzem magam mint testesnek. Úgy értem, hogy van, hogy egy 16 éves nagyobbnak néz ki mint én, edzés nélkül stb. Ez miért lehet? Hol vannak a rejtett "belső centik"?


Köszi a válaszod!



2016. jan. 8. 22:53
 1/10 Kenzo Tenma ***** válasza:
Gondolom alacsony lehetsz és ezért.
2016. jan. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

1. a genetikádon nem tudsz változtatni, te meg másban vagy jó törődj bele.

2. Erősödsz rendesen?

2016. jan. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
178 magas vagyok és erősödök rendesen. Bár ez a magasság miatt merült fel bennem. Van egy ismerősöm - bár 3 évvel idősebb - ő is 178 magas mégis szálkásan 75 kiló és hát ha mögé állnék kitakarna... De ha ez tényleg genetika akkor jobb lesz beletörődnöm.
2016. jan. 8. 23:30
 4/10 Cortez70 ***** válasza:
7 hónap alatt ment rád 13 kg. Az teljesen jó. Türelmetlen vagy, ennyi az egész.
2016. jan. 9. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez az évek sportja, nyugi. 3-4 év múlva ráérsz aggódni, a fejlődés miatt.
2016. jan. 9. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nehéz érteni hogy mi is a helyzet:

szóval edzel, étrend is van, de inkább zsírban hízol, mintsem látványosan izmosodnál? Valahogy ezt szűrtem le, javíts ki ha nem erre gondoltál.


Étrended milyen?

Ilyesmi problémát én akkor tapasztaltam, amikor túl sok szénhidrátot fogyasztasz, viszont a kalóriaplussz nem valósul meg.

Most nem megyek bele túlzottan, de a lényeg hogyha nem használod fel a szénhidrátot amit beviszel, a szervezeted rövid úton zsírként raktározza el. Ezért hízik a sok amcsi, mert minden ételük rengeteg cukrot (szénhidrát) tartalmaz, és nem mozognak.


Szal ha étrendedről írnál valamit lehetne ötletelni mi is a helyzet

2016. jan. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
4 hónapja kezdtél újra edzeni. Mégis mit vártál? Szerintem itt sok válaszoló 5-10 éve edz. Érted, nem 4 hónap alatt gyúrták ki magukat.
2016. jan. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a kommenteket, a zöld az ment. Megpróbáltam összeállítani rólam és ismerősömről 1 képsort, hogy jobban tudjam érzékeltetni a problémám.


[link]


A baloldali én vagyok, a másik 2 az ismerősöm. Hangsúlyozom, hogy egy magasak vagyunk és 5 kiló van köztünk. Mégis mintha nekem valami gyerek testem lenne hozzá képest. Sokkal férfiasabb, és szélesebb is, na meg vastagabb. Így remélem érthető a "ha beállok mögé kitakar" példám. :)

2016. jan. 9. 11:07
 9/10 Cortez70 ***** válasza:
Nincs különbség. Mindegyikőtök gyerektestű még.
2016. jan. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Genetika, alkat és csontozatkülönbség. Van egy szerencsés kisebbség mint az ismerősöd is, hogy ha nem csinálna semmit se, akkor is jól néz ki. Meg ismerősöd elég le is van barnulva, az is sokat számit a látványban.
2016. jan. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!