Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy edzzek, hogy a sajat...

Hogy edzzek, hogy a sajat testsúllyal végzett fekvenyomasba a maximumot tudjam kihozni magamból?

Figyelt kérdés

Egy helyi versenyre készülök. Sajat testulyú szlyba kell nyomni minél többet. En olyan 15-20 közé szeretném. Most 10-12 menne szerintem, de ez most mindegy is. Hogyan edzzek addig, hogy abmaximumot tudjam kihozni magamból? Ilyenre vonatkozó szakirodalmat nem talaltam sajnos, azert fordulok hozzátok 😃


Elore is koszonom a válaszokat!


2016. jan. 20. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Minden nap fogod a súlyt és lenyomod a maxod felét reggel-este. Mondjuk 5 ismétlés, ha 10 a maxod például. Hetente adsz hozzá egy kicsit. Adaptálódni fog az izomzat egy idő után a súlyhoz és könnyebb lesz.
2016. jan. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Minden nap nem edzunk!!
2016. jan. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezt csak az edzőtermi géniuszok mondják. Ha kb 30-40%-os terhelésnek rakod ki magad, meg napi 2 sorozatot nyomsz és nem fullra járatva, akkor semmi bajod nem lesz. Ez csak egy csicskaság amit betanultatok. Badis gec!k.
2016. jan. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
En az edzoterembe edzeni megyek,nem RM40% al pin@legyezest csinalni.teljes erobedobas nelkul meg nem lesz ertekelheto fejlodes.ez vokt az utolso valaszom ide.
2016. jan. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
En most hst szerű edzést csinálok. Egy héten háromszor nyomok fekve ami a mellet illeti. Minden edzésen első szériaba 15-ot nyomok, masodikban wnnek a felét. Utana egy tarogatas, egy athuzas. Edzésről edzésre novelem a súlyt es tartom a 15-ot. Nyilvan lentebbrol kezdtem ahogy tudtam volna, most ertem el az eredeti eddigi maximum teljesítményhez tartozó súlyt. Innen lesz erdekes, hogy hogyan fogom megtartani a 15-os ismetlesszamot. Ha nem megy 15 egybsulyba akkor maradok azon a sulyom par edzesig, ameddig szükséges. Ha elértem a testsulyomnak megfelelő súlyt, ami mar csak 2,5-5 kg hijja van, akkor pedig a 15-os számot próbálom meg növelni, vagy meg feljebb viszem a súlyt a 15 mellett, es majd kesobb twrek vissza a sajat testsúlyra, es akkor mar könnyebbnek fog tűnni. Szerintetek jo így?
2016. jan. 21. 10:40
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha csak fekvenyomás lesz és ebben akarsz jó lenni, akkor mindent tegyél félre, minden más gyakorlatot és kezdj el fekvenyomni azzal a súllyal, amivel versenyezni akarsz. Ez nagy súlyoknál nem működik, de ilyen kis súlynál igen.

De maximum minden második nap csináld, egyetlen sorozattal. Bemelegítés, majd bele mindent abba az egy sorozatba. Aztán vége. Ha naponta nyomsz kis súllyal, ahogy fentebb írták, attól csak visszagyengülsz.


Verseny előtt meg hagyj ki két napot legalább.


A tested hozzászokik a gyakorlathoz és nem te leszel erősebb, hanem az idegrendszered úgy adaptálódik, hogy jól tudd elvégezni azt az egy feladatot.


mint amikor szalag mellett a 80 éves mami tízszer gyorsabban dolgozik, mint te. Ráállt a teste arra.

2016. jan. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"attól csak visszagyengülsz"


Érdekes Pavel Tsatsouline is ír ilyesmit a könyveiben. Például húzódzkodj napi többször, de ne maxot, hanem csak a felét. Én is bickózok minden nap, 1-2 sorozatot, először 8 ismétlés is nehéz volt, most 15x emelem fel a súlyt. Nem megyek el a végsőkig, csak takarékon edzek, ennyi a titok. Eleget kell zabálni, szedni a vitamint meg pihenni. A legjobb ha alszol 10-15 órát (nem mindenki bír ennyit) és ha ébren vagy, akkor se csinálsz semmit, csak könyvet olvasol, netezel vagy valami. Esetleg futni mehetsz. Ha ennyit pihensz, akkor mehet keményebben az edzés. Sitten is így megy, napi 2x is edzenek, nem a legjobb cuccokkal és érdekes amikor nagybátyám kijött, akkor ki volt gyúrva. 43 kar, kocka has, stb...

2016. jan. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!