Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi mg koleszterin karos?

Mennyi mg koleszterin karos?

Figyelt kérdés

Hello.Tarjat reggelizek,altalaban 60-80g mennyisegben.100g ban 95mg koleszterin van,ha jol tudom.

Milyen aranyban vannak benne jo,es rossz koleszterinek,es nem sok?



2016. jan. 26. 07:54
 1/9 anonim ***** válasza:
38%

Keress rá a "koleszterin mítosz"-ra.


Egyrészt a "magas" koleszterin szint nem is káros, persze van az a magasság, csak nem az, amire már azt mondják.


Másrészt nem az elfogyasztott mennyiségtől lesz magas, hanem attól, ha nem ürül.

Olyan mint a fürdőkád, ha be van dugaszolva, akkor előbb-utóbb megtelik és egy csepp is kifolyik, de ha ki van húzva a dugó, akkor folyathatod a vizet egész nap, nem fog megtelni.

2016. jan. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
Ez az amit senki nem fog megmondani, mert az orvosok is vitatkoznak rajta, de egy biztos: az összes szteroid hormon koleszterinből képződik, úgyhogy amikor a sok okos nem visz be semmi zsírt, nehogy hízzon elcseszi a hormontermelését.
2016. jan. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
H erted,h be van dugva a kad?szervezetben hol tudom kihuzni a dugaszt?
2016. jan. 26. 13:51
 4/9 Szintis Zoli ***** válasza:
45%

Jól látod, hogy nem elsősorban az abszolút mennyiség, hanem az LDL/HDL arány számít. Koleszterin szintet csak úgy lenne érdemes nézni, ha vizsgálnák ezt az arányt is. Sajnos ezt már nem kérik alapból, nem is tudják mindenhol vizsgálni és a doki sem örül neki, ha kéred, mert őt is köti a TB.

Az A LDL plakkokat képezhet, amiket a HDL fel tud pucolni. A tápanyagokban ezek arányát és is sokat kerestem, de nem találtam. Fél, hogy Te sem fogsz. Azt viszont tudod, hogy melyik zsírsav melyik képződésének irányába hat (Google bőven segít)

Itt válhat fontossá SAFA, MUPA, PUFA arány és a PUFA-n belül is az omega3/6 egyensúly.

Egy 35-45-20 aránnyal kb. jól jársz. omega3/6 arányt napi 15 gramm lenolajjal rendben tudod tartani. Van benn elég 3-as, hogy ellensúlyozza a máshonnan származó 6-ost (hacsak nem földimogyoróra alapozol, mert az brutál rossz). Tehát mehet a tarja (vagyis a disznózsír, hisz a fele annak is telítetlen zsírsav).


Egyébként kb. tök felesleges ezzel foglalkoznod. Testépítő szemlélettel a fentiek figyelembe vétele nélkül is nehéz annyira rosszul kajálni, hogy kárát lása a forma vagy az érrendszer.


Én most itt tartok. Ha valaki tud olyat, ami alapján ez már meghaladott, örülnék, ha leírná.

2016. jan. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szia.Nagyon szepen koszonom a reszletes leirast.en az errendszeremet,es nem a format feltem.bar par ev,es menni fog lenmag,es omega 3kapszula is,addig meg fiatal gyorsan regeneralodo szervezetnek nem lehet nagyobb baja.feherje forrasnak pedig megfelel,delelottre.koszonom megy1x.
2016. jan. 27. 07:43
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
A koleszterint a májad termeli, mégpedig pontosan olyan mennyiségben, amilyenre az adott pillanatban szükséged van. A magas koleszterin a gyógyszergyárak agyszüleménye, és nem egyébre találták ki, mint hogy el tudják adni neked a "gyógyszereiket". Lehetőleg életed végéig.
2016. jan. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Szintis Zoli ***** válasza:
ok. és mi van az arányokkal?
2016. jan. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
62%
Igaza van miquelnek. A koleszterin valójában nagyon sok szempontból nélkülözhetetlen. Arányok? Ugyanolyan rizsa, mint a többi. Amikor már tarthatatlan volt a gyógyszerlobbi állítása a koleszterin káros mivoltáról, akkor álltak elő ilyen magyarázattal.
2016. jan. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szintis Zoli ***** válasza:
Így már ok. Köszönöm.
2016. jan. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!