Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 10 tojásfehérje sok, vagy...

10 tojásfehérje sok, vagy káros az egészségre?

Figyelt kérdés
Azért kérdem itt mert gondolom ti is eszitek a tojást,én a hét minden napján megeszek 10 tojás fehérjét,eddig a sárgáját is ettem de félek hogy magas lesz a koleszterin szintem 2 éve nyomom így. Persze más kaja is megy mellé

2014. okt. 15. 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A tojás nem káros az egészségre.
2014. okt. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha nem nyersen eszed, akkor semmi bajod nem lesz. De néha kihagyhatod és mással pótolhatod, ha esetleg ráunnál.
2014. okt. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
egy héten kb 70db simán elmegy,tényleng nem sok? Félek én egy kicsit a koleszterintől
2014. okt. 15. 16:52
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A koleszterintől nem kell félni, egyre inkább bebizonyosodni látszik, hogy semmi köze a szívbetegségekhez. Mehet a sárgája is nyugodtan, jó kis telített zsír.
2014. okt. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
semmi köze a koleszterinhez, de ez is még 10 évig benn marad a köztudatban.
2014. okt. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szintiszoli123 ***** válasza:

Alapból nem káros, de allergén, ezért van, aki nem tolerálja. Én pl ekcémás leszek tőle, meg kiütések jönnek elő a kezemen.

Mivel azonban más fehérjeforrásként nálam csak a bolti csirkemell jöhet szóba, én is nyomok 4-5 toj.feh-ét minden nap. 63 kiló vagyok.

2014. okt. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

A tojás jó hatással van a koleszterin szintre. különösen a sárgája az, ami emeli a HDL-t, tehát a magas koleszterinesek is bátran ehetnek napi 2-3 tojást,mert nagyon egészséges, ez a legújabb hivatalos amerikai irányelv! :) hogy tíz tojásfehérje sok-e? talán tartósan sok, mert nem tudsz tőle elég zöldséget, gyümölcsöt és szénhidrátot enni.

Te hogy érzed magad? az a kérdés? eszel ezenkívül húst? mennyi zöldséget, gyümölcsöt eszel?

2014. okt. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Persze h eszek húst,meg mást is. Gyümölcsöt is meg mindent
2014. okt. 26. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!