Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Súlyzós edzés mikor jobb?...

Súlyzós edzés mikor jobb? Lefekvés előtt, vagy ébredés után?

Figyelt kérdés

Elég stresszes éjszakás műszak után vagyok. Általában, amikor utolsó nap éjszakázok, mivel a terem csak 10-kor nyit, előbb alszok, utána megyek edzeni.

De most úgy érzem, iszonyatosan jó feszültségoldó lenne...

A kérdés: nem ártok-e magamnak ezzel? Mármint azzal, hogy kialvatlanul, fáradtan megyek. Illetve lehetek-e ugyanolyan hatékony, mint máskor?

Vagy jobban járok, ha alszok egyet, és délután/este megyek?


2016. febr. 4. 07:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kinek mi jön be, van aki szeret lefekvés előtt, én reggel szoktam, mert este edzés után nem tudok aludni.
2016. febr. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igazából amiatt agyalok, mert délután kettő óta fent vagyok. Egyáltalán nem vagyok álmos, ha nyitva lenne a terem, már rég ott lennék...

De 10-kor nyit. Ha fennmaradok, akkor 12 előtt nem kerülök ágyba. Ha esetleg nem bírom a megszokott edzést, akkor potyán maradtam ébren, és a napom is kárba vész.

Viszont ha bírom, akkor egyrészt levezetem a feszültséget, másrészt az estém szabad.

Fogalmam sincs, hogy lenne a legjobb...

2016. febr. 4. 08:50
 3/11 anonim ***** válasza:
Az a baj, amit írsz, nem tudod, hogy a legjobb, és mi sem tudjuk, mert mindenki egyéni. Sokan ébredés után nem tudnak edzeni, más nem alszik utána, fáradt addigra.
2016. febr. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Általában edzés után remekül alszok. De legtöbbször délelőtt megyek. Kivéve eddig az ilyen éjszakás műszak utáni napok, illetve amikor spinningre megyek. Fogalmam sincs, mennyit bírok ilyen téren. :/

Tavaly sűrűn előfordult (akkor még terembe nem jártam), hogy egy stresszes éjszaka után bringára pattantam. De akkor már 10 körülre rég hazaértem.

2016. febr. 4. 09:00
 5/11 anonim ***** válasza:
Sokkal jobban jársz, ha kialszod magad, legalább kipihenten tudsz elmenni edzésre. Délutáni esti időpontok is megfelelőek lehetnek az edzésre
2016. febr. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Szabi.L ***** válasza:
Ez emberfüggő. Én a reggeli edzést preferálom. Ilyenkor még nem vagyok fáradt, nincs rajtam az egész napos teher. Kevesebben vannak a terembe, mint este. És egész nap jobb lesz a közérzetem ,ha reggel edzettem.
2016. febr. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Szabi.L ***** válasza:
Még az jutott eszembe, hogyha nem mész le minél hamarabb, akkor ezen fogsz agyalni egész nap. Legalábbis velem fordult már elő hasonló.
2016. febr. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Miért nem próbálod ki?

Ahelyett, hogy ideírsz, elmehettél volna edzeni és meglenne a kérdésedre a válasz is (ráadásul csak így lehet meg a kérdésedre a válasz, hogy kipróbálod).

Gondolom tudod, hogy egyszeri alkalom soha nem számít, ha nem ment volna úgy ez az edzés, akkor sem ártasz magadnak, nem fognak elpárologni az izmaid.

2016. febr. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Az élet megoldotta, kidőltem, most ébredtem. :)

Aki írta, miért nem mentem, ahelyett, hogy dilemmáztam: ahogy írtam, nálunk csak 10-kor nyit a terem.

2016. febr. 4. 14:34
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyébként, ha ébredés után edzel, az is lefekvés előtt van. Tehát egy dologról beszélsz. Női logika... :D
2016. febr. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!