Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szálkásításhoz napi mennyi...

Szálkásításhoz napi mennyi zsírt vihetek maximum?

Figyelt kérdés
93 kg voltam, eddig másfél hónap alatt 4-5 kg ment le, ami nagyjából hozta a várakozásaimat. A diéta napi 200-220 g fehérje 130-160 g szénhidrát(ez nem túl kevés-e?) 20-60 g zsírból áll, de van hogy inkább a 60hoz közelebbi sikerül . Ez mekkora problémát jelent?

2016. febr. 5. 19:08
 1/10 anonim ***** válasza:

60g zsír nem tűnik rossznak. 20 az brutális. A zsír esszenciális tápanyag, napi 40-50 gramm azért legyen meg. Fél g/tskg szokott menni szálkásításkor azoknál is, akik szénhidrátosan esznek s nem ketogéneznek...


Fogalmunk se lehet, mennyi neked a kevés ch, majd kitapasztalod, mennyit fogysz vele.

2016. febr. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Cortez70 ***** válasza:
Nálam kb 0,5g x ttkg a zsír, de ez is egyéni, hogy kinek hogy jön be.
2016. febr. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Próbáltam jólfésült lenni, de nem tudom megállni. Ami a fő kérdést illeti, ez nagyon ember- s étrendfüggő. Biztos vagyok benne, hogy van, aki minimum 300 gramm zsírral szálkásít, mert az az energiabevitele s kell neki annyi. Kicsit irigylem, bár csak rajtam múlik, hogy mozgok-e annyit, hogy ennyi beférjen.

De normál esetben, ahogy már írtam, napi fél g/tskg zsír szokott menni. Kis testtömegnél, gondolom, ennél több kell.

2016. febr. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
a 20-hoz közelebbi érték az talán 1-2szer fordult elő, de akkor ezekszerint a zsírbevitel amíg nem feltűnően sok, nem befolyásolja nagyon a fogyást? A szénhidrátot olyan szempontból kerdezem, hogy ha esetleg idovel lelassul a fogyas es csokkenteni kellene, nem tudnam kb hova lejjebb vinni :D
2016. febr. 5. 19:21
 5/10 Cortez70 ***** válasza:
Több aerob edzés kell akkor és még lehet, hogy emelned is kell a ch-t.
2016. febr. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat egyebkent, ahogy latom akkor nagyjabol belottem egy jo aranyt, a tobbit meg majd magamhoz kepest kitapasztalom. Most szalkasitok eloszor, es nem szeretnem elrontani, ha mar nagy nehezen felszedtem viszonylag sok izmot
2016. febr. 5. 19:26
 7/10 anonim ***** válasza:
Így van, több aerob, de a zsírt nem érdemes csökkenteni, főleg diéta alatt, amikor a hormonszint amúgy is hajlamos lecsökkenni.
2016. febr. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Heti 5szor sportolok, sulyzos edzes 3x, 1-2 intervall edzes es 1szer 1 ora uszas. Hobbi szinten 'testepitek', csak egy jo format szeretnek osszehozni nyarra, a tomegeles utan.
2016. febr. 5. 19:28
 9/10 Cortez70 ***** válasza:
Ez okés, de mehet még mellé heti pár 40-60 perces aerob edzés.
2016. febr. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben, megprobalom beiktatni
2016. febr. 5. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!