Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Alacsony tesztoszteron,...

Alacsony tesztoszteron, menjek másik orvoshoz?

Figyelt kérdés

Tehát, a helyzet az, hogy 2015. 08. 13-án kiadott lelet szerint: LH 8,23 u/L

FSH 19,35 u/L

Prolaktin 642,9 mIU/L*

Tesztoszteron 11,5 nmol/L

Az orvos szerint alacsony volt a tesztó, magas a prolaktin. Beutaltak MRi-re, ahol azt írták, hogy hypophysis microadonema gyanítható.

Idén februárban 1-én eljutottam endokrinológushoz, azt mondta, hogy ki kell egészíteni, ezek után

TSH ultraszenzitív 2.790 mIU/L

SHBG 31.50 nmol/L

Kordizol 350.1 nmol/L

A kiegészítés után mondta, hogy ezek normál értékek, így valószínűleg inaktív a daganat. 3 hónap múlva kontroll. De ha én úgy érzem, hogy még mindig alacsony a tesztó, jobban kéne menjen az edzés, jobb fejlődés kéne legyen, akkor keressek másik orvost, hátha felír valamit?

Tudom, hogy sok más hormon is befolyásolja az izmosodást..

(Azért írom ebbe a kategóriába a kérdést, mert itt szoktam egyedül értelmes válaszokat olvasni, hátha ért hozzá valaki.)



2016. febr. 6. 16:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Az LH és FSH rendben van, de a prolaktin tényleg nagyon magas. Azt lejjebb kellene vinni, mert a magas prolaktin alacsony tesztót okoz. Prolaktinra a két legközismertebb gyógyszer a Cabergoline és a Dostinex. Elsősorban próbáld meg ezeket felíratni(persze alapos konzultáció után) az orvossal. Ha nem sikerül, még mindig meglehet próbálni pár gyógynövényt, pl a mucuna pruriens tudományosan igazoltan fokozza a dopamint és ezáltal csökkenti a prolaktint, de persze a gyógyszeres kezelés kétség kívül hatásosabb lenne. Amúgy az ösztrogén szinted is le lett ellenőrizve?
2016. febr. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Prolaktin tényleg magas, én megvárnám a 3 hónapot, ha maradnak az értékek elgondolkodnék hogyan tovább.
2016. febr. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A 3 hónapot mindenképp várd meg. Utána pedig az orvos ír fel gyógyszert - ha szükséges. Magadtól ne piszkálj bele.
2016. febr. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Mi a helyzet?
2016. jún. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!