Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit csináljak, ha a heti...

Mit csináljak, ha a heti háromszori teljes testes edzésnél kevés az egy nap pihenő?

Figyelt kérdés
Mondjuk hétfőn edzek, ugye szerdán lenne a következő, de nem azt mondom, hogy izomlázam van, de érzem még a hétfői edzést. Nem regenerálódtam volna?
2016. febr. 10. 21:11
1 2
 1/11 Sowilo ***** válasza:
Mit és mennyit csinálsz egy edzésen, és mióta?
2016. febr. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Előre megmondom, hogy én totál kezdő vagyok, viszont én is érzem az edzésnél az előzőt. Kifejezett izomláznál nem edzek (az első héten 2 edzésem volt emiatt), de csak mert érzek valamit, az nem kavar be s gondolom, nem is árt, olyan bébi súlyokat használok, ha ezt nem bírja, akkor Tajgetosz :D Viszont ha hanyagolnám az edzést, akkor baj lenne, kell nekem ez a heti 3 ;)
2016. febr. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Érezheted simán, de ha egy izomcsoportra egy gyakorlat megy, magas ismétlésszámon, 3-4 sorozattal, akkor maradjon így.
2016. febr. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Már haladószinten vagyok. Szépen fejlődöm is vele, csak már néha soknak érzem a heti háromszori teljes testet.

Izomcsoportonként egy alapgyakorlat megy. Váltogatom a 3x10-et és az 5x5-t.

2016. febr. 10. 22:18
 5/11 A kérdező kommentje:
haladó szinten*
2016. febr. 10. 22:19
 6/11 A kérdező kommentje:
Gondoltam arra is, hogy 72 órát hagyok ki az edzések között, ennyi idő alatt egész biztosan regenerálódom.
2016. febr. 10. 22:20
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha mar halado vagy kezdj el egy haladoknak valo teljes testes edzestervet. De csak akkor ha mar a kezdovel nem tudsz fejlodni. Alapgyakorlatok mennyivel mennek?
2016. febr. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Illetve itt van még pár gondolat ezzel kapcsolatban, egyetértetek vele?


"Ha kevesebbet edzel egy testrészre, mint heti két alkalom, akkor nem érsz el optimális eredményeket. Egy felsőtest/alsótest bontás hétfő-kedd, illetve csütörtök-péntek beosztással a legtöbb ember számára közel optimális eredményeket biztosít. A heti kétszeri teljes test edzés is nagyon jól tud működni. A legritkább edzés gyakoriság, amit valaha is ajánlanék egy naturálnak, az az 5 naponkénti frekvencia. Kevésbé is leszel izomlázas, és jobban fogsz nőni így. A heti egy edzés testrészenként sémát hagyd meg a szteroid használó profi testépítőknek és a genetikai elitnek."


"Ha egy izom heti egyszeri edzése túl ritka és a minden másnapi meg túl gyakori, akkor mi a megoldás? Nos, a tudományos tanulmányok ebben a témában arra jutottak, hogy a kezdők kivételével a heti két edzés egy izomcsoportra éppen olyan jól hat a méret növekedésre, mint a heti 3, illetve úgy tűnik, hogy még jobb erőnövekedést is hozhat."


"A kutatások és a valós életbeli tapasztalatok arról látszanak tanúskodni, hogy egy testrészre hetente kétszer 25-50 ismétlés elegendő. Heti kettő alkalommal 50 ismétlésen túl már egyes embereknek regenerálódási gondjuk támad. A leglényegesebb faktornak az látszik, hogy egy "minimális" volument megőrizzünk és ne próbáljuk szándékosan horrorisztikus módon növelni azt. Az a volumen, amivel a testépítők többsége edz (egy 4 szett x 8 ismétlés minimális munka testrészenként, hetente kétszer) megfelelő alsó határ és így ez kérdés "érdektelenné" válik, félretehető."

2016. febr. 10. 22:51
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet a kijelentéssel. Egyrészt a testépítők olyan intenzitással edzenek, hogy kell annyi pihenő. A második kijelentés meg pláne abszurd. Nem izomcsoportonként megy nekik 32 ismétlés!

Hanem gyakorlatonként összesen 24-80 ismétlés, és izomcsoportonként 3 gyakorlat. Tehát súlytól, egyéni preferenciáktól függően izomcsoportonként (és nem testrészenként!) 72 és 240 között van kb. a heti ismétlések száma. Ezért is kell a pihenőidő.

2016. febr. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig tuti van szórás az emberek közt s mindenki tapasztalja ki, neki mi jön be.

Van, aki nem is feltétlenül optimális növekedést akar. Én szeretek edzeni és heti 3 alkalom az kellemes, ráadásul annyira bébi súlyaim vannak még, hogy így is inkább hiányérzetem van, bár egy nap pihenés azért kell köztük, az érezhető. Most megszokási fázis van és jó, ha gyakrabban csinálom s belejövök. Majd biztos fejlődöm is, de hogy egyelőre nem akarom csökkenteni a heti alkalmak számát, az biztos, viszont kísérletezem, hogy nekem vajon mi fekszik. Ez olyan, mint a táplálkozás: kicsit mindenkinek más kell és nem egyetlen üdvözító módszer létezik, s nem is mindenkinek pontosan ugyanaz a prioritásrendszere.

Én is olvastam cikkeket viszonylag hosszú regenerálódási szakaszt ajánlva, majd elgondolkodom rajta, ha nagyobb súlyokkal dolgozom s úgy érzem, kell vagy nem fejlődöm vagy ilyesmi. Illetve menet közben is olvasgatok, majd kialakul. Az hihetőnek tűnik, hogy nem kell túl gyakran edzeni, de mondom, nekem kezdésnek a heti 3 pont jónak érződik s a lelki tényezők miatt is célszerű nekem most ez...

2016. febr. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!